Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Ikona Częstochowska „Od Oceanu do Oceanu” rozpoczyna wędrówkę przez diecezję Portoviejo w Ekwadorze

W niedzielę 29 września ks. Leon Juchniewicz, polski misjonarz i kustosz Ikony Częstochowskiej w Ekwadorze, zawiózł Ikonę Mama Mobilem do miasteczka Cascol w prowincji Manabi i zatrzymał się w parafii San Jacinto (św. Jacka), która jest oddalona od Guayaquil półtorej godziny jazdy samochodem.  

Jest to teren bardzo ubogi. Parafia obejmuje wiele wiosek i jest bardzo rozległa. Ludzie, którzy tam mieszkają są katolikami, ale mają słabą wiedzę religijną. Ich proboszczem jest obecnie ks. Janusz Wielgos polski misjonarz, pochodzący z archidiecezji częstochowskiej.

Ikonę powitano w kościele i ustawiono w pobliżu ołtarza. Obaj polscy misjonarze w obecności Ikony Matki Bożej Częstochowskiej odprawili w koncelebrze uroczystą Mszę św. Ks. Leon tłumaczył zgromadzonym Ekwadorczykom historię Ikony, która jest Królową Polski. Przywołał też słowa kard. Augusta Hlonda: Nie traćcie nadziei. Lecz zwycięstwo, jeśli przyjdzie - będzie to zwycięstwo Najświętszej Maryi Panny. Podtrzymanie na duchu zwyczajnych ludzi jest obecnie w Ekwadorze niezwykle ważne z powodu bezprecedensowych ataków na rodzinę i ochronę poczętego życia. Ostatnią batalię o życie w Zgromadzeniu Narodowym Ekwadoru udało się wygrać, ale walka trwa i wywołuje duży niepokój u zwykłych mieszkańców, którzy nie do końca rozumieją, o co chodzi i nie akceptują skrajnie liberalnych pomysłów i ataków na rodzinę i dzieci.

Wszyscy obecni otrzymali obrazki z wizerunkiem Ikony Częstochowskiej z modlitwą Jana Pawła II z encykliki Evangelium vitae na odwrocie w języku hiszpańskim. Tym samym Matka Boża Częstochowska znowu trafiła do ekwadorskich domów.

Wizyta w diecezji Portoviejo ma potrwać aż do grudnia br. W tym czasie Ikona będzie odwiedzać kolejne parafie w ubogich miasteczkach i wioskach. Trzeba pamiętać, że w kwietniu 2016 roku Ekwador nawiedziło potężne trzęsienie ziemi. Diecezja Portoviejo (prowincja Manabi) była jednym z terenów, które ucierpiały najbardziej. Wiele rodzin do dzisiaj nie w pełni odbudowało swoje domy, bo po prostu nie mają na to środków. Podtrzymanie nadziei i wiary tych ludzi ma wielkie znaczenie. Matka Boża chciała do nich przyjechać i na pewno najlepiej wie, jak im pomóc.

Obecnie informacje na temat kolejnych punktów wizyty Ikony podczas wędrówki „Od Oceanu do Oceanu” są pisane bardziej regularnie. Zapraszamy na stronę www.odoceanudooceanu.pl

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag