Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Miasto Meksyk – podczas manifestacji za aborcją feministki usiłowały spalić najstarszą katedrę w Ameryce

Agresja zwolenników aborcji jest coraz większa. Uczestnicy demonstracji w mieście Meksyk, w większości wściekłe feministki, żądali pełnej legalizacji aborcji na żądanie, która nadal jest zakazana w większości meksykańskich stanów oraz akceptacji postulatów ruchu LGBT. Swój zamiar spalenia katedry ujawnili wcześniej na Facebooku, zwołując swoich popleczników. Informacja jednak dostała się do wiernych, a Meksyk to jednak katolicki kraj i ludzie skrzyknęli się spontanicznie, aby bronić matki kościołów.

W trakcie agresywnej manifestacji feministyczno-gejowskiej usiłowano spalić budynek Meksykańskiej Izby Handlowej oraz najstarszą w Ameryce, zabytkową katedrę metropolitalną. Manifestujący byli znakomicie przygotowani i celowo podłożyli ogień pod drzwi katedry. Sytuacja była bardzo niebezpieczna. Jednakże zwykli ludzie nie wpuścili agresorów do wnętrza katedry i spalenia jej. Jak powiedział Mauricio Alfonso Guitar z meksykańskiej Gwardii Narodowej, dzięki informacjom o mobilizacji katolików zaniepokojony rząd zdecydował się wysłać na miejsce policję, aby osłaniała budynek. Interweniowała również straż pożarna.

Widząc, że podłożony ogień został ugaszony i nie mają szans na powtórna próbę podpalenia, feministki ze swoimi poplecznikami wycofały się na centralny plac miasta, gdzie rozpaliły ognisko i skandowały proaborcyjne hasła. Ubrane na czarno niosły transparenty z napisami: „To moje ciało!”, „Legalna aborcja!” i „Bóg jest kobietą!”. Namalowały obsceniczne graffiti na murach, zniszczyły kilka przystanków autobusowych, a także zaatakowały dziennikarzy i policjantów.

Na Twitterze głos zabrał w tej sprawie metropolita Meksyku abp Carlos Aguiar Retes, który podziękował broniącym świątyni, wyrażając zdecydowany sprzeciw wobec stosowania przemocy i doprowadzania do ulicznych konfrontacji.  

Katedra Metropolitalna w stolicy Meksyku jest największą i najstarszą świątynia tej rangi w całej Ameryce oraz siedzibą arcybiskupa archidiecezji meksykańskiej. Podwaliny pod jej budowę położył w 1524 hiszpański zdobywca Hernán Cortés. Do jej budowy wykorzystano kamień z azteckich piramid. To zabytek klasy zerowej!

Ten napad i próba spalenia to nie pierwsza taka sytuacja w krajach Ameryki Łacińskiej. W 2013 r. zwolennicy aborcji zdemolowali katedrę w stolicy Chile – Santiago, do której wtargnęli w trakcie Mszy św.. W tym samym roku proaborcyjni manifestanci zaatakowali katedrę w Buenos Aires w Argentynie. Podobnie wiele podpaleń kościołów ma miejsce we Francji.

Źródło: TVP INFO/Watykan News - 30.09.2019, 20:19

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag