Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Brytyjski rząd daje miliony na aborcję w ubogich krajach

600 mln funtów zamierza wydać w ciągu najbliższych pięciu lat rząd Wielkiej Brytanii na finansowanie aborcji oraz innych form kontroli urodzeń w tzw. państwach rozwijających się. Pieniądze przeznaczone będą m.in. na zakup narządzi i medykamentów koniecznych do wykonywania aborcji, środków antykoncepcyjnych i poronnych. Ta szczególna „pomoc” ma trafić do takich krajów, jak Bangladesz, Syria i Jemen.

W nowojorskiej siedzibie ONZ brytyjska sekretarz ds. rozwoju międzynarodowego Alok Sharma oświadczyła, że pełna opieka zdrowotna musi zawierać pełną realizację „powszechnych praw kobiet”, jakimi są te związane ze „zdrowiem seksualnym i reprodukcyjnym”. Krótko mówiąc bez koloryzowania, oświadczyła, że „usługi aborcyjne” są częścią opieki zdrowotnej (!). Pod tymi stwierdzeniami zwolennicy aborcji zazwyczaj ukrywają plany dokonywania sterylizacji i aborcji.

Komentując decyzję, związaną z promowaniem aborcji, Międzynarodowa Koalicja Zdrowia Kobiet zauważyła, że wsparcie brytyjskiego rządu dla działań promujących aborcję ostro kontrastuje do decyzji o zablokowaniu funduszy na te cele przez administrację Donalda Trumpa. Na skutek tej decyzji w Afryce trzeba było zamknąć setki placówek proaborcyjnej organizacji Marie Stopes, która jest jednym z największych promotorów aborcji na świecie.  

Marie Stopes International od wielu lata otrzymuje od Wielkiej Brytanii gigantyczną pomoc finansową. Tylko w 2017 r. za te pieniądze w należących do niej placówkach aborcyjnych przeprowadzono 4,1 mln tzw. bezpiecznych aborcji i świadczeń opieki proaborcyjnej.

Źródło: TVP INFO – 26.09.2019 r.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag