Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Parlament Słowacji odrzucił wszystkie projekty pro-life

Nie przeszedł żaden z czterech projektów ograniczających możliwość dokonania aborcji w Słowacji. Nadal obowiązuje tam komunistyczna ustawa 1957 roku, dopuszczająca zabijanie dzieci w łonach matek do 12 tyg. na żądanie, a w szczególnych sytuacjach do 24 tygodni ciąży.

Parlamentarzyści odrzucili zmiany w prawie zaproponowane przez Richarda Vašečkę, bezpartyjnego posła, który w poprzednią niedzielę organizował wielki Marsz dla Życia w Bratysławie.  Projekt ten był wzorowany na polskiej ustawie z 1993 roku i zakładał zakaz przerywania ciąży na życzenie oraz ze względów społecznych z trzema wyjątkami.

Jednoizbową Radę Narodową Republiki Słowacji  tworzy 150 posłów. Za projektem głosowało 46 posłów, 29 było przeciw, a  pozostali albo wstrzymali się od głosu, albo byli nieobecni. Nie udało się więc uzyskać wymaganej większości. Frekwencja była bardzo niska.

Drugi projekt przewidywał zakaz aborcji po upływie 7 tygodni ciąży. Za głosowało 44 parlamentarzystów, 26 przeciwko. Najmniejsze poparcie zyskał trzeci projekt, przewidujący skrócenie terminu dopuszczalności aborcji z 12 do 8 tygodnia ciąży. Opowiedziało się za nim 28 parlamentarzystów, 30 było przeciw.

Odrzucono także czwarty projekt zgłoszony przez partię OĽaNO (Zwyczajni Ludzie i Niezależne Osobistości), którego celem było wprowadzenie szeregu rozwiąza utrudniających wykonanie aborcji oraz przyznanie ustawowej pomocy socjalnej dla kobiety w ciąży, która znajduje się w trudnej sytuacji. Proponowano w nim także ułatwienie procedur adopcyjnych. Za przyjęciem tego projektu głosowało 68, 4 było przeciwko, a 69 wstrzymało się od głosu. Przegrano więc jednym głosem tych, którzy nie chcieli w tej sprawie zabierać głosu.

Prezydent Słowacji Zuzana Čaputová zapowiedziała, że nie podpisze żadnego z tych projektów, co z pewnością miało wpływ na postawę wielu posłów.

Źródło: Wpolityce/ Wiadomości Polskiego Radia – 26 września 2019 r.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag