Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Marsz w Obronie Życia w Sao Paulo w Brazylii

W niedzielę 22 sierpnia Brazylijczycy z regionu Sao Paulo spotkali się o godz. 14:30 w centrum tego największego miasta Ameryki Południowej, aby wziąć udział w Marszu w Obronie Życia. Protestujący spotkali się koło stacji metra Brigadeiro, przeszli przez centrum miasta Avenida Paulista i zatrzymali się pod budynkiem Zgromadzenia Ustawodawczego Sao Paulo.

Organizatorzy marszu podkreślali, że pomimo wybrania dobrego, chrześcijańskiego prezydenta, który popiera obronę życia, Brazylia nadal znajduje się pod olbrzymią proaborcyjna presją na skutek działania sądów. Twierdzili, że trzeba zdecydowanie sprzeciwić się decyzjom Sądu Najwyższego, który odwołując się do niezależności władzy sądowniczej, usiłuje przejąć zadania władzy wykonawczej i narzucić Brazylijczykom dekryminalizację zabijania dzieci w łonach matek. 

Naród brazylijski jest przeciwny legalizacji przerywania ciąży, a naszą intencją jako protestujących jest wsparcie przepisów, które chronią życie brzemiennych kobiet i ich dzieci – stwierdzili organizatorzy marszu.  Obrońcy życia w Brazylii protestują już od 2018 roku, od czasu gdy zwiększył się nacisk zewnętrzny na legalizację aborcji w krajach Ameryki Łacińskiej, zwłaszcza w Argentynie. Aborcja została tam jednak odrzucona dzięki zdecydowanej postawie obywateli. Brazylijczycy także mają świadomość, że muszą się bronić i zintensyfikować marsze i manifestacje w obronie życia oraz wezwać całe społeczeństwo do wspierania szlachetnej postawy pro-life, chroniącej życie najmniejszych i najsłabszych dzieci.

Marsz ten był sprzeciwem społeczeństwa przeciwko zarządzeniu ADPF 442/2017, które już zostało przekazane do Sądu Najwyższego, zgodnie z którym aborcja na żądanie do 12 tygodnia ciąży stałaby się w Brazylii legalna.

Celem organizatorów było także pokazanie społeczeństwu, jak wiele organizacji pozarządowych i stowarzyszeń oferuje poradnictwo i konkretną pomoc materialną dla kobiet w ciąży (oraz ich rodzin), znajdującym się w trudnych sytuacjach życiowych. Sa też prowadzone programy terapeutyczne dla kobiet, które cierpią po dokonanej aborcji. Podczas marszu był także prezentowany program „Arenas For Life” z grami i zajęciami dla dzieci i rodziców.

Związany od lat z międzynarodowym ruchem International Right to Life, pediatra dr Talmir Rodrigez (były poseł) zabrał ze sobą kopię Ikony Matki Bożej Częstochowskiej „Od Oceanu do Oceanu”, na której przyjazd Brazylia już czeka, ale planowany jest dopiero w 2021 roku. Obrońcy życia ufają, że z Jej pomocą obronią poczęte dzieci, tak jak to się stało w Ekwadorze.

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag