Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Będąc w ciąży zgodziła się na amputację nogi, aby uratować swoje dziecko!

Podczas jazdy motocyklem młoda kobieta, Caitlin Conner z Teksasu, doświadczyła poważnego wypadku. W szpitalu dowiedziała się, że jest w ciąży. Jej historię brytyjski dziennik „Daily Mail”.

30 maja 2014 roku Caitlin z mężem jechali motocyklem w odwiedziny do jego rodziny. W pewnym momencie uderzył w nich samochód osobowy. Jak się potem okazało, siedząca za kierownicą kobieta zmieniała pas, pisząc w tym czasie SMS-a.

– Pamiętam, jak toczyłam się po ziemi, a potem nagle się zatrzymałam. Usiadłam i spojrzałam na nogę. Lewa kostka była wykręcona do wewnątrz – opowiada Caitlin.

Przewieziono ich do innych szpitali. Jemu praktycznie nic się nie stało –  dostał środki przeciwbólowe i szybko wrócił do domu. Natomiast jej stan był poważny. Podczas wywiadu w szpitalu powiedziała, że z mężem starali się o dziecko. Gdy się obudziła z narkozy dowiedziała się, że jest w czwartym tygodniu ciąży.

– Obudziłam się w nocy, obok mnie siedziała moja rodzina. Próbowałam zrozumieć, ile minęło czasu. Moja lewa noga znajdowała się  w zewnętrznym stabilizatorze. Nagle weszła pielęgniarka i powiedziała:  - Och, nie śpisz. Chcemy cię poinformować, że jesteś w ciąży – opowiada Caitlin.

Sytuacja stała się bardzo trudna. Noga Caitlin wymagała wielu skomplikowanych operacji, co powodowało poważne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia poczętego dziecka.  Już samo znieczulenie było niebezpieczne. W tej sytuacji młoda matka zdecydowała, że zrobi wszystko, aby ratować swoje dziecko. Po dwóch tygodniach pobytu w szpitalu bez operacji nogi nie udało się jej uratować i za jej zgodą dokonano amputacji poniżej kolana.  

Gdy dowiedziałam się, że jestem w ciąży, uznałam, że muszę zadbać o kogoś innego, dlatego nie skupiłam się na sobie. (…) Moja noga nie definiowała mnie jako osoby, mogę żyć bez niej,  ale moje dziecko było zagrożone w swoim istnieniu -  powiedziała.

Już w czasie ciąży nauczyła się chodzić dzięki protezie. Dziś Caitlin Conner jest mamą czteroletniej Tinley. Prowadzi aktywny tryb życia i bierze udział w zawodach sportowych dla niepełnosprawnych.

 

Źródło: Daily Mail/AGIE/TVP Info/fot.caitlinconnerofficial – 19.września 2019

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag