Ogólnoukraiński Kongres Rodzin 20 – 22 września

W Roku Świętości Małżeństwa i Rodziny, który trwa obecnie na Ukrainie w dniach 20-22 września odbędzie się Ogólnoukraiński Kongres Rodzin. Organizatorem jest Ogólnoukraińska Rada Kościołów i Organizacji Religijnych, przewodniczącym której od 7 marca 2019 jest biskup katolickiej diecezji kijowsko-żytomierskiej Witalij Krywicki. Wydarzenie to będzie się odbywało jednocześnie w wielu miejscach na Ukrainie, w różnych kościołach i centrach wyznaniowych.

Podajemy informacje na temat wydarzeń w kościele rzymsko-katolickim.
Kongres potrwa trzy dni od piątku 20 do niedzieli 22 września 2019 roku. Będzie się odbywał w dwóch miastach: Szarogrodzie i Winnicy (Wschodnie Podole).

Pierwszy i trzeci dzień kongresu jest otwarty dla wszystkich. Drugiego dnia organizatorzy zapewnili tylko 700 miejsc dla dorosłych, więc każda diecezja ukraińska otrzymała określoną ich liczbę. Dzieci będą miały zajęcia osobno.

Biskupi Kościoła rzymsko-katolickiego napisali do wiernych: Staramy się zapewnić rodzinom i wszystkim, którzy służą w Duszpasterstwie Rodzin, doświadczenie Kościoła w wymiarze powszechnym i krajowym. Można uczestniczyć w całym kongresie lub w wybranym dniu. W pierwszym i trzecim dniu liczba uczestników jest nieograniczona. Zapraszamy do Szarogrodu i Winnicy!

Ogólny plan kongresu:

1 dzień/ piątek 20.09.– DZIEŃ POJEDNANIA I MODLITWY W RODZINIE (Kalwaria w Szarogrodzie, parafia św. Floriana oo. franciszkanów)

  1. dzień/ sobota 21.09 – DZIEŃ WIEDZY (Winnica), wykładowcy zagraniczni i Mszą św. na podsumowanie - udział po rejestracji w swojej diecezji. Rodziny rejestrują się razem, dzieci będą miały osobny program.
  2. dzień/niedziela 22.09 – DZIEŃ ŚWIĘTOWANIA (Winnica, pl. Wasyla Stusa) – uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem nuncjusza apostolskiego na Ukrainie abp. Claudio Gugerotti i z udziałem wszystkich biskupów Ukrainy, przed Mszą św. modlitwa i świadectwa.

Więcej informacji na naszej stronie w języku ukraińskim:

https://www.hli.org.pl/ukr/ukr-news/3359-2019-4.html

Źródło: Komunikat Konferencji Biskupów Ukrainy/ informacje własne – 15 września 2019 r.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.