Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

73-letnia kobieta urodziła bliźnięta – sukces czy klęska medycyny?

Pobrali się w 1962 roku, ale nie mogli mieć dzieci. Po 56 latach małżeństwa zwrócili się do służby zdrowia o pomoc. Lekarz wykonał testy, które wypadły pozytywnie, więc zdecydowano się na przeprowadzenie jednego cyklu zapłodnienia pozaustrojowego.

W ten sposób Andhra Pradesh, wieśniaczka z południowego stanu Andhra Pradesh w Indiach, zaszła w ciążę, co więcej bliźniaczą. Jej mąż i ojciec dzieci E. Raja Rao ma 80 lat.

Poród odbył się przez cesarskie cięcie. Urodziły się dwie dziewczynki. Lekarz, który przeprowadził operację, dr Sanakayyala Umashankar, dyrektor Centrum Zapłodnienia Pozaustrojowego Ahalya oświadczył: - Operacja przebiegła prawidłowo… matka i dzieci czują się dobrze, nie było żadnych komplikacji. Matce nie pozwolono karmić piersią, a dzieci mają otrzymywać pokarm z banku mleka.

Osiemdziesięcioletni tata Rao Umashankar od razu zaczął snuć plany życiowe dla swoich córek. Ma czym się martwić, jego żona jest obecnie uznawana za najstarszą matkę na świecie, a on sam także jest u schyłku życia. Musi szybko zabezpieczyć byt nowo narodzonych córek, ponieważ wie, że nie ma dużych szans na „doczekanie” do ich pełnoletności. W Indiach urodzenie dziewczynki jest uważane za klęskę finansową rodziny ze względu na konieczność zapłacenia posagu, rodzaju odszkodowania dla rodziny jej męża. Na razie oświadczył, że żona wchodzi w nowy etap swojego życia.

W tym kontekście warto zwrócić uwagę na szeroko nagłośnione przemówienie premiera Indii Narendra Modi, wygłoszone 15 sierpnia br. z okazji Dnia Niepodległości, w którym wezwał do wdrożenia polityki kontroli populacji w Indiach. Powiedział: Eksplozja populacji spowoduje wiele problemów dla naszych przyszłych pokoleń. Musimy martwić się eksplozją populacji. Centrum, a także rządy stanowe powinny uruchomić plany walki z tym problemem.

Premier wezwał również pary indyjskie do posiadania mniejszych rodzin i pochwalił obywateli Indii, którzy już przyjęli mniejsze normy rodzinne, mówiąc, że posiadanie mniejszej liczby dzieci jest „aktem patriotyzmu”.

Wydaje się, że rząd Indii zmierza do wprowadzenia restrykcyjnego programu jednego lub dwójki dzieci, podobnie jak w Chinach, gdzie aborcje wykonywane są także pod przymusem.

Metoda zapłodnienia pozaustrojowego budzi bardzo poważne zastrzeżenia natury moralnej.

W kontekście sytuacji w Indiach rodzenie dzieci przez osoby w zaawansowanym wieku poprzez wspomagane zapłodnienie pozaustrojowe i pokazywanie tego społeczeństwu jako niebywały sukces medycyny, wydaje się jeszcze bardziej kontrowersyjne.

 

Źródło: Wiadomości CNN, Population Research Institute – 6 września 2019 r.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag