Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Kostaryka – tysiące ludzi na Marszu Życia

W San Jose, stolicy maleńkiej Kostaryki tysiące ludzi wyszło na ulice w centrum miasta, aby protestować przeciwko wprowadzeniu rządowego rozporządzenia zezwalającego na tzw. aborcje terapeutyczne.

Wiele osób niosło niebieskie chusty, w które zawija się niemowlęta. Mieli ze sobą także niebieskie sztandary. Manifestacja miała charakter pokojowy w obronie praw człowieka.

Organizatorami były kostarykańskie organizacje broniące życia: „Powstań Kostaryko” oraz Autonomiczny Uniwersytet Centralnej Ameryki. Celem manifestacji było wywarcie nacisku na prezydenta Carlosa Alvarado, aby nie podpisywał zmiany prawa, mającego na celu pozbawienie poczętych dzieci należnych im praw.

Organizatorzy ogłosili w mediach społecznościowych, że akcja była dużym sukcesem i zgromadziła tysiące ludzi, którzy manifestowali całkowicie pokojowo. Zadeklarowali także, że w przyszłym roku będzie jeszcze więcej uczestników.

Obrońcy życia w Kostaryce wyszli na ulice, aby zamanifestować, że nie akceptują wprowadzenia swobody przerywania ciąży oraz są zdeterminowani, aby bronić życia od poczęcia przed atakami zwolenników aborcji i nie zamierzają milczeć, ponieważ, jak podkreślili, są ludem o czystym sercu „za życiem”.

Prawo w Kostaryce chroni życie dzieci w wieku prenatalnym oraz ich matki. Jednakże presja międzynarodowa, aby zalegalizować aborcję jest olbrzymia na całym świecie, zwłaszcza wobec małych i ubogich krajów. Kostarykański Marsz Życia pokazał, że Kostarykańczycy są za życiem i chcą, aby życie każdego dziecka – i nienarodzonego, i już urodzonego – było prawnie chronione.

Kostaryka chroni nienarodzone dzieci i ich matki przed aborcją. Ale wiele krajów na całym świecie znajduje się pod silną presją międzynarodową, aby zalegalizować zabijanie nienarodzonych. Marsz na rzecz życia w Kostaryce pokazuje, że jego obywatele chcą, aby życie każdego dziecka było chronione.

Źródło: Life Site News – 5 sierpnia 2019 r.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag