Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

„Marsz dla Ich Życia” w Irlandii Północnej ma połączyć zwaśnione grupy przeciwko legalizacji aborcji narzucanej przez Londyn

Organizacja „Precious Life” i inne grupy działające na rzecz ochrony życia wzywają wszystkich ludzi dobrej woli do przyłączenia się do wspólnego protestu przeciwko legalizacji aborcji w Irlandii Północnej. Wielkim wydarzeniem ma być „Marsz dla Ich Życia”, który ma się odbyć w sobotę 7 września br. w centrum Belfastu.

Organizatorzy podkreślają, że wielką nadzieję budzi zaangażowanie w tę sprawę przedstawicieli różnych grup politycznych i religijnych, które w Irlandii Północnej od lat są skonfliktowane.

Wprowadzenie legalnej aborcji narzuca Irlandii Północnej Parlament Brytyjski z Londynu. W dniu 18 lipca 2019 roku Brytyjska Izba Gmin przegłosowała liberalizację irlandzkiego prawa do aborcji w imię tzw. „praw człowieka”. Ustawa została przyjęta zdecydowaną większością głosów (263 głosy za/ 65 przeciwko). Uchyla ona art. 58 i art. 59 irlandzkiej ustawy z 1861 roku o przestępstwach przeciwko osobie, które dotychczas były jedynymi zabezpieczeniami prawa do życia poczętych dzieci. Wejście w życie tej ustawy zalegalizuje aborcję do 28 tyg. ciąży, czyli do 7 miesiąca (!), a w szczególnych przypadkach do urodzenia, likwiduje bowiem wszelkie prawne zabezpieczenia dziecka w okresie prenatalnym.

Irlandia Północna znalazła się pod wyjątkową presją ponieważ po referendum legalizującym aborcję w Republice Irlandii, pozostała jedyną prowincją, gdzie aborcja jest zakazana. To narzucone przez Parlament Brytyjski prawo wejdzie w życie 21 października br., jeżeli do tego czasu nie zostanie powołany lokalny rząd Irlandii Północnej. Obecnie na skutek skonfliktowania grup religijnych i politycznych rząd ten nie istnieje od 2017 roku. Powstała sytuacja pokazuje, że  rząd brytyjski traktuje Irlandię Północną jak kolonię, która nie ma prawa do samostanowienia. Na to nakłada się napięcie związane z Brexitem. Obrońcy życia, którzy reprezentują różne opcje religijne i polityczne bardzo liczą na zjednoczenie sił i szybkie powołanie nowego irlandzkiego rządu. Planowany „Marsz dla Ich Życia” ma być klamrą spinającą dotychczas skonfliktowane środowiska w ochronie dziecka poczętego  

Więcej informacji TUTAJ

Decyzja ta w sposób lekkomyślny podważa fundamentalne prawa obywateli oraz tzw. Porozumienie Wielkopiątkowe regulujące status Irlandii Północnej  – napisali biskupi w komunikacie Episkopatu. Wezwali też mieszkańców Irlandii Północnej do mobilizacji w obronie praw dzieci w wieku prenatalnym.

Organizatorzy marszu apelują do wszystkich ludzi dobrej woli:

Dołączcie do nas! Spotykamy się na „Marszu dla Ich Życia” o godz. godz. 14.00 na Custom House Square w Belfaście w sobotę 7 września. Musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby to prawo nie weszło w życie w październiku.

Zwracają się także do Polaków, którzy pracują w Irlandii, aby się przyłączyli!

Źródło: EWTN Ireland – 2 września 2019

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag