Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Kara dla lekarza za mówienie prawdy o poczętym dziecku!

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Doktor Jacques de Vos z RPA został karnie zawieszony w prawie wykonywania zawodu, gdyż informował pacjentki o rozwoju prenatalnym dziecka i podkreślał, że jest ono istotą ludzką. Miał po prostu odwagę stwierdzić, że aborcja to zabicie istoty ludzkiej. Cytował ogólnie znane fakty natury biologicznej, które są w pełni potwierdzone przez naukę i nie sa możliwe do podważenia. Zarzucono mu postepowanie „nieprofesjonalne” oparte na założeniach ideologicznych i wyrzucono go karnie z pracy oraz zabroniono prowadzenia praktyki lekarskiej.


Obecnie podczas sprawy wytoczonej przez związek zawodowy pracowników służby zdrowia przeciwko de Vosowi postawiono zarzuty: o postępowanie nieprofesjonalne i naruszenie praw osobistych pacjentki.

Dr Anthony McCarthy dyrektor ds. edukacji i badań Society For The Protection Of Unborn Children (SPUC), stwierdził, że zarzuty te są „oparte na założeniach ideologicznych, a nie na faktach naukowych”.

Podkreślił także: Z naukowego punktu widzenia pytanie, kiedy zaczyna się nowe ludzkie życie, jest stosunkowo niekontrowersyjne. Życie ludzkie zaczyna się od zapłodnienia czyli połączenia komórek rodzicielskich. Poczęcie to powstanie nowych komórek, które zawierają kompletny genom, charakteryzujący nową istotę ludzką. I dodał: Poczęte życie w łonie matki jest niewątpliwie ludzkie, a dowody na to są przytłaczające, ponieważ rodzice są ludźmi,  należącymi do gatunku Homo sapiens. Poczęta istota ludzka (zarodek) znajduje się na własnym szlaku rozwojowym, jest ukierunkowany na dorastanie, podobnie jak niegdyś jego rodzice. Jest ona  jeszcze bardzo młoda i mała, ale niewątpliwie jest ludzka, tak samo jak my wszyscy. Z naukowego i medycznego punktu widzenia fakty przedstawiane przez dr. de Vos są bez wątpienia prawdziwe.
Co jest przyczyną takiego potraktowania lekarza mówiącego prawdę o dziecku poczętym? Liderzy ruchu obrony życia z RPA twierdzą, że jest to element kampanii „dyscyplinowania lekarzy”, którzy odmawiają wykonywania aborcji powołując się na klauzulę sumienia. Stanowi to także element strategii ruchów proaborcyjnych, którzy coraz częściej oczerniają obrońców życia, aby poważyć ich autorytet w całym społeczeństwie i mają na celu cenzurowanie wszelkich wypowiedzi pro-life.

Źródło: SPUC – 30 sierpnia 2019 r.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3
wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

Media społecznościowe

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)

PayPal € (Euro)

3. Pobierz przekaz pocztowy (pdf), wydrukuj i wypełniony nadaj na poczcie lub w banku.

4. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

fromoceantoocean
 
logoFKP 01
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag