Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Sprzeciw wobec in vitro dla lesbijek we Francji

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W Zgromadzeniu Narodowym we Francji trwają prace nad zmianą ustawy bioetycznej, które wzbudzają wiele kontrowersji. Najbardziej kontestowana jest propozycja dopuszczenia do rozrodu wspomaganego „in vitro” kobiet samotnych i żyjących w związkach jednopłciowych.

Przedstawiciele wspólnot religijnych wspólnie zaapelowali o rozwagę. Oficjalni przedstawiciele Kościoła katolickiego, Federacji Kościołów Protestanckich i wspólnoty żydowskiej spotkali się w tej sprawie z kompetentną komisją parlamentarną.

Przedstawiciel Kościoła katolickiego abp Pierre d’Ornellas zauważył, że udostępnienie „in vitro” samotnym matkom i lesbijkom pomija prawa dziecka i w tym samym uderza w fundamentalną dla republiki zasadę braterstwa. Jeżeli przedmiotem sporu z jednej strony są pragnienia dorosłych, a z drugiej prawa dziecka, to prawo zawsze powinno stanąć po stronie słabszego – stwierdził abp d’Ornellas. Zauważył też, że prawodawcy powinni brać pod uwagę negatywne doświadczenia dzieci wychowywanych w związkach jednopłciowych. Ich świadectwa pokazują, że najmłodsi potrzebują zarówno matki, jak i ojca – podkreślił.

Główny rabin Francji Haïm Korsia stwierdził, że zapłodnienie pozaustrojowe może być dopuszczalne tylko w sytuacjach, gdy trzeba zarodzić patologii medycznej. Przestrzegł  przed uleganiem presji posiadania dziecka za wszelką cenę. Przypominał, że nasze społeczeństwa są zdominowane przez żądze i pragnienia. Chcemy koniecznie posiadać właśnie to, czego nie posiadamy. Przejawia się to również w przypadku zapłodnienia pozaustrojowego.  Na tym polega główne niebezpieczeństwo – powiedział rabin. Podkreślił też, że te problemy nie dotyczą tylko poszczególnych obywateli, ale mają konsekwencje dla całego społeczeństwa.

Najbardziej powściągliwe stanowisko zajął pastor François Clavairoly. Zastrzegł on, że Federacja Kościołów Protestanckich nie jest całkowicie przeciwna nowemu prawu, ma jednak zastrzeżenia i apeluje o rozwagę.

Przypomnijmy, że na udostępnianie sztucznego zapłodnienia parom jednopłciowym nie zgadza się zdecydowana większość francuskiego społeczeństwa. Według przeprowadzonych w lutym przez IFOP badań, sprzeciwia się temu 82% Francuzów.

Źródło: Watykan News – 30 sierpnia 2019 r.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3
wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

Media społecznościowe

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)

PayPal € (Euro)

3. Pobierz przekaz pocztowy (pdf), wydrukuj i wypełniony nadaj na poczcie lub w banku.

4. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

fromoceantoocean
 
logoFKP 01
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag