Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Ogromna liczba aborcji w skali świata

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) prowadzi statystki dotyczące aborcji, zbierając dane z wszystkich krajów z całego świata. Zgodnie z tymi danymi w 2018 roku wykonano 42 000 000 (czterdzieści dwa miliony) aborcji. Dla porównania w tym samym czasie z powodu raka zmarło 8 milionów 200 tysięcy ludzi na całym świecie.

Liczba ta z pewnością nie jest kompletna. Nie wiadomo, w jaki sposób prowadzone są te szacunki. Niektóre kraje, np. Wielka Brytania czy Polska prowadzą dokładne statystyki tzw. legalnych aborcji. Cyfry te można podsumować, ale nadal nie wiadomo, jaka jest liczba aborcji nielegalnych.

W tym względzie placówki należące do International Planned Parenthood, największej na świecie federacji promującej aborcję, podają dane szacunkowe według własnego uznania i przekazują je także do ONZ w postaci rocznych raportów. Przykładowo od lat głoszą, że w Polsce „musi być” wykonywanych ok. 180 - 200 tys. aborcji rocznie – nielegalnych oczywiście. Według nich im więcej, tym lepiej, ponieważ głoszą pogląd, że częste naruszanie prawa stanowi argument za legalizacją.

Liczba ta także nie uwzględnia skutków stosowania środków poronnych. Nie tylko wczesnoporonnych, jak EllaOne, nazywaną pigułką następnego dnia, ale także preparatów zabijających rozwijające się dziecko do 8 tygodnia ciąży. Współczesna aborcja coraz bardziej ukrywa się za stosowaniem środków farmakologicznych, natomiast liczba tzw. aborcji chirurgicznych wszędzie spada. Tak więc podawane przez WHO całościowe dane są mało wiarygodne.

Od wielu lat ONZ podaje, że rocznie w wymiarze całego wiata wykonuje się ok. 50 – 60 milionów aborcji. Podana za ubiegły rok cyfra 42 miliony miałaby wskazywać na poważne zmniejszenie. Są to jednak dane niepełne, gdyż w większości dotyczą tylko aborcji chirurgicznych.

Pierwszy na świecie aborcję zalegalizował Lenin w 1920 roku w Rosji Sowieckiej. W USA przerwanie ciąży stało się legalne w 1973 roku po wyroku Roe contra Wade. W Wielkiej Brytanii w 1968 roku itd. Jeżeli więc przyjmiemy szacunkową liczbę 50 mln aborcji rocznie przez co najmniej ostatnie 40 lat, wychodzi porażająca liczba 2 000 000 000 (dwa miliardy) dzieci zabitych w wieku prenatalnym. Nie jest to liczba pełna! Dla porównania szacunkowa liczba ofiar II wojny światowej wynosi 40 milionów zabitych ludzi.

Źródło: Informacje własne, Katolicka Agencja Prasowa – 6 stycznia 2019

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3
wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

Media społecznościowe

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)

PayPal € (Euro)

3. Pobierz przekaz pocztowy (pdf), wydrukuj i wypełniony nadaj na poczcie lub w banku.

4. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

fromoceantoocean
 
logoFKP 01
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag