Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

„Okno Życia” to szansa – zdrowy chłopczyk uratowany w Rzeszowie

W sobotę 17 sierpnia wczesnym rankiem, ok. godz. 4 rano zadzwonił dzwonek alarmowy w rzeszowskim Oknie Życia, prowadzonym przez Caritas przy Domu Samotnej Matki. Małego chłopczyka, zostawionego w tym bezpiecznym miejscu, znalazła s. Dominika, która jest kierownikiem tej placówki. Dziecko było w dobrym stanie, ale zgodnie z procedurami natychmiast zostało przewiezione na badania do Wojewódzkiego Szpitala nr 2 przy ul. Lwowskiej w Rzeszowie.

Dziecko było zdrowe, chociaż lekarze stwierdzili lekką anemię i zalecili właściwe postępowanie. Mały waży 3,7 kg i musiał więc zostać donoszony i urodzić się o czasie. Natomiast nie miał prawidłowo podwiązanej pępowiny, co wskazuje, że nie urodził się w warunkach szpitalnych, ale w domu lub innym miejscu bez opieki lekarskiej.

O dalszym losie dziecka zadecyduje Sąd Rodzinny. O ile matka nie zgłosi się po niego w ustawowym czasie, zostanie przekazany do adopcji. W dniu znalezienia małego przypadało wspomnienie liturgiczne św. Jacka. Siostry więc dały małemu na imię Jacek.

Jest on piątym dzieckiem znalezionym w rzeszowskim Oknie Życia, a drugim w tym roku, bowiem w marcu podrzucono tam także chłopczyka, zdrowego i zadbanego.

Okna życia stwarzają możliwość bezproblemowego oddania dziecka, jeżeli sytuacja życiowa matki jest tak dramatyczna, że nie jest ona w stanie nim się zająć. Zmniejsza to zasadniczo liczbę dzieciobójstw, gdyż dziecko można zostawić anonimowo w bezpiecznym dla niego miejscu i dać mu szansę na nową, kochającą rodzinę i dalsze życie.

Feministki usiłowały atakować ideę okien życia twierdząc, że anonimowość narusza prawa dziecka do wiedzy, kim są jego rodzice. Życie jednak pokazuje, że w sytuacjach bardzo trudnych lepiej jest anonimowo uratować dziecko, niż narażać je na cierpienie i śmierć.

Źródło: Onet.pl Rzeszów – 19 sierpnia 2019

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Wyszukiwarka
wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)

PayPal € (Euro)

 

3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag