Film „Unplanned” już na DVD w Amazonie – znowu hit kasowy

Film „Unplanned”, pomimo protestów, szantaży, gróźb i prób blokowania, nadal osiąga wielkie sukcesy. Od połowy sierpnia jest już dostępny w USA na DVD w Amazonie. Można go także kupić w Walmarcie i innych dużych sieciach. Już pierwszego dnia okazał się najlepiej sprzedającym się filmem nie tylko w swojej kategorii, ale jako najlepiej sprzedające się video. Przez Internet można nawet zakupić kopie z autografem bohaterki Filmu. Abby Johnson. Pierwszego dnia 13 sierpnia sprzedano ok. 235 tys. egz. Prawdopodobnie niedługo film pojawi się także on-line na Amazon Prime Video.

„Unplanned” jest już prezentowany poza granicami USA: w Kanadzie, Wielkiej Brytanii i na Filipinach. Trwają przygotowania do pokazania go w Ameryce Południowej oraz w Pakistanie.

Początkowo był bojkotowany przez niektóre sieci kinowe w Kanadzie. Co najmniej dwa kanadyjskie kina odwołały projekcję z powodu grożenia właścicielom śmiercią. Problemem była także kategoria „R”, którą nadała Motion Picture Association, według niektórych krytyków w celu ograniczenia liczby widzów. Nie udało się! Film przyniósł co najmniej 18 mln dolarów zysku tylko za dystrybucję w amerykańskich kinach. Nakład producenta wynosił 6 mln dolarów, więc film stał się wielkim sukcesem kasowym.

„Unlanned” to ekranizacja prawdziwej historii Abby Johnson, która pracowała jako dyrektorka jednej z dużych placówek aborcyjnych w Teksasie. W 2009 roku musiała asystować podczas aborcji, gdyż zabrakło pracownika obsługi. Zobaczyła wówczas na ekranie USG żywe, bestialsko zabijane dziecko i doznała szoku. Abby całkowicie się nawróciła, rzuciła tę pracę i przeszła na aktywną pozycję obrończyni życia. Jej historia porusza ludzi, ponieważ film ten znakomicie wpasowuje się w mentalność przeciętnego Amerykanina, stawia wiele niezwykle ważnych, niezwykle aktualnych pytań, pokazuje prawdę czym jest aborcja i logicznie wskazuje drogę w kierunku ochrony życia. Ma też niesłychaną siłę oddziaływania jako prawdziwe świadectwo życia konkretnej, szeroko znanej osoby.

Źródło: NewsAbortion –14 sierpnia 2019

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.