Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Matka Boża Częstochowska rozpoczyna sierpniową wizytę w Guayaquil

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Wędrująca „Od Oceanu do Oceanu” Ikona Matki Bożej Częstochowskiej przybyła samolotem z Panamy do Guayaquil. To ekwadorskie miasto znajduje się na zachodzie kraju nad Oceanem Spokojnym i jest stolicą prowincji Guayas. Jest największym miastem Ekwadoru, głównym portem handlowym i centrum gospodarczym.

Podróż minęła bez przygód. Po powitaniu na lotnisku w Guayaquil Ikona udała się do pierwszej parafii w tej archidiecezji pw. Maryi Królowej. Przywitano Ją tam z wielkimi honorami i udekorowaną kwiatami ustawiono przy głównym ołtarzu. Wizyta w tym kościele trwała od 10 do 13 sierpnia 2019 roku.

Na terenie archidiecezji Guayaquil wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej jest znany, gdyż powstała tutaj parafia pod tym wezwaniem, jako wotum dziękczynne za uratowanie życia Ojca Świętego Jana Pawła II po zamachu na Placu Św. Piotra. Jednak wizyta wędrującej Ikony tak bardzo zafascynowała wielu ludzi, że zapragnęli Ją powitać i ujrzeć z bliska.

Po zakończeniu Mszy św. w sobotę i w niedzielę, podchodzili do Ikony, aby uwielbić Matkę Bożą, przyjrzeć się z bliska Jej obliczu, a nawet Ją dotknąć. Wiele osób mówiło, że są niezwykle poruszeni pięknem Ikony. Uderzyło ich pełne smutku, cudowne oblicze młodej dziewczyny z opuchniętym policzkiem. Nie sądziłem, że jest taka piękna – powiedział ksiądz proboszcz Raniero Marincioni, gdy ujrzał Ikonę. Poprosił też wiernych o wielkie brawa dla tak wspaniałego gościa.


W poniedziałkowy wieczór Maria Veronica Vernaza, wolontariuszka zaangażowana w promocję inicjatywy „Od Oceanu do Oceanu”, pomagająca jako tłumacz i koordynatorka kontaktów w Ekwadorze, Panamie i Kolumbii, wygłosiła wykład na temat historii i znaczenia Ikony Częstochowskiej. Wyjaśniła też, w jaki sposób należy czytać Ikonę. Padło wiele pytań, ponieważ katolicy w Ekwadorze są raczej przyzwyczajeni do wizerunków w postaci obrazów czy rzeźb, a zupełnie nie znają tradycji ikonograficznej.


Niektórzy ludzie, zafascynowani obecnością Matki Bożej poprzez Ikonę Częstochowską, zaproponowali, aby zawieźć Ją z powrotem do stolicy Quito, aby wspólnie w Jej obecności modlić się za Ekwador przed Zgromadzeniem Narodowym w czasie wielkich kontrowersji oraz walki o legalizację aborcji i promocji ideologii gender. Zaznaczyli jednak, że są głęboko przekonani, iż Maryja sama zdecyduje, gdzie jest najbardziej potrzebna i tam właśnie pojedzie.

Na zdjęciu piękne rysunki dzieci, które w ten sposób przywitały Matkę Bożą w swojej parafii.

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

Media społecznościowe

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)

PayPal € (Euro)

3. Pobierz przekaz pocztowy (pdf), wydrukuj i wypełniony nadaj na poczcie lub w banku.

4. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

fromoceantoocean
 
logoFKP 01
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag