Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

„Chrońmy życie obojga” – wielki marsz w obronie życia w Argentynie

W ubiegłym roku niewiele brakowało, a prawo legalizujące aborcję zostałoby zatwierdzone przez argentyński parlament. Konfrontacja była olbrzymia. Niższa izba je zaakceptowała i dopiero decyzja Senatu powstrzymała to aborcyjne szaleństwo zaledwie 7 głosami przewagi za życiem.

W pierwszą rocznicę tego wielkiego zwycięstwa ruchy pro-life zorganizowały w stolicy Buenos Aires wielką manifestację popierającą obronę poczętego życia. Wzięło w niej udział ok. 40 tys. Argentyńczyków. Tłum idący główną aleją miasta wypełnił ją całkowicie i po horyzont, stając przed budynkiem Kongresu Narodowego. W ten jednoznaczny sposób Argentyńczycy manifestowali swoją postawę pro-life.

Hasłem marszu było: „Chrońmy życie obojga” Chodziło o podkreślenie, że obrona życia dotyczy obu osób: i matki, i dziecka. Ma to olbrzymie znaczenie wobec kampanii ruchu feministycznego usiłującego wmawiać społeczeństwu, że aborcja ratuje kobiety, a obrońcy życia chcą ratować tylko dziecko kosztem kobiety, jego matki. Podkreślano także olbrzymie znaczenie zwiększenia pomocy dla kobiet w ciąży zarówno w aspekcie prawnym, jak i materialnym.

Organizatorem wielkiej manifestacji były świeckie ruchy obrony życia. Pokazanie siły i wyrażenie mocnego stanowiska argentyńskich obrońców życia ma olbrzymi wpływ na zachowania polityków, którzy w tej sprawie są nieustannie atakowani.

Marsz poparł episkopat Argentyny, przy którym działa Komisja ds. Obrony Życia. Wystosowała ona apel do wiernych, aby podejmowali systematyczne i zdecydowane działania na rzecz ochrony i promocji życia.

Zaledwie w maju br. w Argentynie, również przed gmachem parlamentu, odbyła się wielka manifestacja zwolenników aborcji, w której brały udział głównie młode kobiety ubrane na zielono. Miała ona na celu wywarcie presji przed wyborami w październiku oraz zgłoszenie nowej inicjatywy ustawodawczej, legalizującej aborcję. Przedstawiciele wielu partii, włącznie z partią rządzącą, wyrażali swoje poparcie. Manifestacje takie planowano również w wielu miastach Argentyny, nie tylko w stolicy.

Obecnie w kraju rodzinnym papieża Franciszka aborcja jest dozwolona w przypadku ratowania życia matki oraz w sytuacji gwałtu. Jak widać konfrontacja nasila się coraz bardziej. 

Źródło: Watykan News oraz informacje własne – 12 sierpnia 2019

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag