Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Pierwszy student z zespołem Downa w historii Ukrainy otrzymał dyplom ukończenia studiów licencjackich

Bohdan Krawczuk studiował przez pięć lat historię na Europejskim Narodowym Uniwersytecie im. Lesji Ukrainki w Łucku. Obecnie otrzymał dyplom licencjata. Tym samym jest pierwszą osobą z zespołem Downa na Ukrainie, która zdobyła wykształcenie uniwersyteckie.

Dziekan Wydziału Historii tego uniwersytetu, Anatolij Szwab, powiedział podczas wywiadu do Gazety Kijowskiej: Mogę zaświadczyć, że Krawczuk opanował wiedzę z zakresu objętego programem nauczania, a jego odpowiedzi podczas egzaminu końcowego były tak dobre, że otrzymał wysoką ocenę.  Dodał także, że Krawczuk nie tylko ukończył studia, ale nawiązał wiele przyjaźni. Przez wiele lat był integralną częścią społeczności studenckiej. Dodał także: Tacy studenci, jak Bohdan, wymagają indywidualnego toku nauczania. Jednocześnie bardzo ważna dla nich jest socjalizacja w grupie i komunikacja z rówieśnikami. Podkreślił także, że w nowoczesnym systemie edukacji indywidualny tok nauczania dobrze się sprawdza i powinien być rozwijany.

Sam Krawczuk, zapytany przez dziennikarzy o plany na przyszłość, powiedział, że skończył studia, aby móc znaleźć pracę, pomagać swojej rodzinie, zwłaszcza mamie i tacie, którzy dla niego tak wiele zrobili.

Historia Krawczuka przynosi wiele nadziei wielu osobom obciążonym trisomią chromosomu 21 oraz ich rodzicom. Okazuje się, że obecnie powstaje wiele nowych możliwości dla tych osób. Jest to bardzo ważna informacja dla rodziców, którzy dowiadują się, że ich poczęte dziecko jest nosicielem tego dodatkowego chromosomu. Dzięki możliwościom wczesnego leczenia i właściwemu prowadzeniu można uzyskać bardzo wiele. Osoby z zespołem Downa są życzliwe dla wszystkich i coraz częściej pokazują, że ich możliwości były zdecydowanie niedoceniane.

Źródła: Live Action News – 31 lipca 2019

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag