Administracja prezydenta Trumpa po raz kolejny odmówiła przekazania milionów dolarów dla Funduszu Ludnościowego ONZ (UNFPA). (2)

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo ogłosił, że trzeci rok z rzędu Stany Zjednoczone nie wniosą 32,5 mln dolarów  na rzecz Funduszu Ludnościowego ONZ (UNFPA).

Przedstawiciele UNFPA potwierdzili ocięcie amerykańskich funduszy oświadczając, że jeszcze nie znają przyczyn tej decyzji, ponieważ nie promują ani nie finansują aborcji, tylko przyznają najwyższy priorytet programom zapewniającym powszechny dostęp do dobrowolnego planowania rodziny.

Rzecznik Departamentu Stanu USA podkreśliła, że głównym powodem odmowy finansowania jest zaangażowanie UNFPA w politykę planowania rodziny w Chinach, która nadal obejmuje stosowanie przymusowej aborcji i sterylizacji. W tej sytuacji fundusze te zostaną przekazane amerykańskiej Agencji ds. Rozwoju Międzynarodowego i wykorzystane na programy promujące zdrowie matek i wspieranie prokreacji zgodnie z tzw. Mexico City Policy, która zabrania finansowania aborcji za granicą.

Cięcia te są zgodne z ustawą  Kemp-Kasten z 1985 r., która mówi, że żadna amerykańska pomoc finansowa nie może być przyznana na rzecz organizacji czy programu, który wspiera lub uczestniczy w zarządzaniu programem przymusowej aborcji lub przymusowej sterylizacji.

Rzecznik Departamentu Stanu podkreślił, że UNFPA nadal wspiera lub uczestniczy w programie planowania rodziny chińskiej agencji rządowej, który zawiera stosowanie przymusu aborcyjnego i sterylizacyjnego.

CNN podało, że dyrektor wykonawczy UNFPA, Sarah Craven, stwierdziła, że ​​Fundusz Ludnościowy: próbuje położyć kres aborcji i przymusowym ograniczeniom urodzeń w Chinach. Jednocześnie zanegowała, że ​​pomaga w chińskiej polityce dotyczącej aborcji.

Podczas sesji plenarnej Zgromadzenia Ogólnego narodów Zjednoczonych w oficjalnym oświadczeniu przedstawiciela USA został przedstawiony  zakres amerykańskiej hojności hojności w dziedzinie planowania rodziny, zdrowia matek, zapobiegania i leczenia HIV/AIDS. Jest to 8 miliardów dolarów rocznie, co stanowi największą darowiznę od jakiegokolwiek kraju i jest ponad ośmiokrotnie większe od budżetu UNFPA.

Wkrótce po objęciu urzędu w 2017 r. prezydent Donald Trump podpisał zarządzenie wykonawcze w sprawie UNFPA . Poszedł śladami prezydentów republikańskich: Ronalda Reagana, George'a H.W. Busha i George W. Busha. Prezydent Barack Obama wznowił finansowanie UNFPA w 2009 r. W latach 2009 - 2016  amerykańscy podatnicy przeznaczyli na wsparcie dla UNFPA ponad 300 mln dolarów.

Źródło: Life Site News – 19 lipca 2019 r.

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.