Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Indie – najwięcej aborcji na świecie i jeszcze im mało!

Według znanego periodyku medycznego Lancet Health Global w Indiach dokonuje się 15 600 000 aborcji rocznie. Rząd indyjski jednak konsekwentnie raportuje ok. 700 tys.  Liczba ta jednak nie obejmuje prywatnych gabinetów oraz środków poronnych, które umożliwiają dokonanie aborcji w domu. Nie jest tajemnicą, że Indie maja ponad dwadzieścia jeden razy więcej aborcji niż podają oficjalne statystyki.

Zgodnie z danymi podawanymi przez Population Research Institute (PRI) każdego roku na skutek aborcji selektywnej ze względu na płeć zabija się w Indiach 550 tys. dziewczynek. Jest to spowodowane mocno ugruntowaną tradycją, że trzeba zapłacić duże „odszkodowanie” (rodzaj posagu)  rodzinie przyszłego męża. Posiadanie kilku córek jest równoznaczne całkowitą klęską finansową rodziny. W przypadku, gdy posag nie zostanie spłacony, młode żony bywają podpalane i umierają na skutek poparzenia.  Zjawisko to jest na tyle powszechne, że mówi się o  tzw. „paleniu żon”. Jest to co prawda prawnie zabronione, ale nikt tego nie egzekwuje i nie przestrzega. Nie ma to żadnego związku z tradycyjnym sati (paleniem wdowy ze zwłokami męża) – to zjawisko nie ma żadnego podłoża ideologicznego, jest czystą komercją kosztem kobiety. Nowa żona, więcej pieniędzy!

Obecnie wskaźnik aborcji w Indiach jest porównywalny z komunistycznymi Chinami, gdzie władze zezwalają na urodzenie tylko jednego dziecka, a w przypadku kolejnej ciąży, aborcję robi się pod przymusem.

Ok. 1/3 dzieci poczętych w Indiach ginie na skutek aborcji. Corocznie 47 na 1000 hinduskich kobiet w wieku rozrodczym zabija swoje dzieci przed narodzeniem. Dla porównania wskaźnik aborcji w USA wynosi ok. 12/1000 kobiet, a w komunistycznych Chinach w ramach polityki przymusowej aborcji 28/1000.

Instytut Guttmachera, założony z inicjatywy aborcyjnego potentata Planned Parenthood, przeprowadził w Indiach badanie, którego celem było ujawnienie liczby nielegalnych aborcji (tzw. domowych)  dokonywanych przy zastosowaniu farmakologicznych środków poronnych,.

Oto cytat z ich raportu: Większość aborcji odbywa się bez recepty, poza placówkami medycznymi przy użyciu farmakologicznych  środków poronnych kupowanych od nielegalnych sprzedawców. Indyjskie kobiety biorą procedurę w swoje ręce.

Raport Instytutu Guttmachera został opracowany we współpracy z Radą Ludnościową Miasta Nowy Jork, znaną z pozycji zdecydowanie liberalnych, oraz z proaborcyjnym Instytutem Badań Ludnościowych. Wspólnie doszli do wniosku, że zarówno antykoncepcja, jak i większy dostęp do legalnej aborcji są w Indiach niesłychanie potrzebne.  Wyraxnie widać, że celem tego badania było pozyskanie argumentów dla zwiększenia promocji i darmowej dystrybucji środków antykoncepcyjnych oraz rozszerzenia dostępu do legalnej aborcji, jako usługi medycznej.

Indyjskie prawo aborcyjne jest jednym z najbardziej liberalnych w całej Azji. Przerwać ciążę można z jakiegokolwiek powodu do dwunastego tygodnia, a za aprobatą lekarza do dwudziestego. Widać jednak, że naciski międzynarodowego lobby aborcyjnego mają na celu , doprowadzenie do całkowitej legalizacji, aż do urodzenia się dziecka.

Dr Chandra Shekhar z Międzynarodowego Instytutu Badań Ludnościowych w Bombaju przyznała, że aborcje są trzecią główną przyczyną zgonów Hindusek, gdyż codziennie umiera ok 10 kobiet. Twierdziła jednak, że  jest to skutek tzw. „niebezpiecznych” aborcji. .

To typowy chwyt zwolenników aborcji, którzy publikując olbrzymią liczbę zgonów kobiet na skutek nielegalnych aborcji (dane bez potwierdzenia w faktach), używają tego argumentu dla konieczności legalizacji aborcji na żądanie. Starają się także podważyć prawa rodziców do ochrony swoich dzieci przed antykoncepcją i aborcją.  Dążą też do depenalizacji aborcji związanej z selekcją płci.

Co prawda indyjski rząd nie odpowiedział na te akcje, ale Sąd Najwyższy orzekł, że ograniczenie legalnych aborcji może zostać przesunięte do 25-go tygodnia w przypadku nieprawidłowego rozwoju dziecka. Liderzy organizacji pro-life argumentują, że zmiany te naruszają ‘konstytucję Indii i na dodatek prowadzą do poważnego zagrożenia zdrowia, a nawet życia kobiet.

W zaistniałej sytuacji Human Life International, organizacja pro-life o zasięgu międzynarodowym, w tym roku organizuje w dniach 17 – 19 stycznia 2020 roku w Kerali w Indiach 22. Międzynarodowy Kongres Obrony Życia dla Azji i Pacyfiku , jak zawsze pod tytułem Miłość – Życie – Rodzina.

Źródła: Human Life International – 19 lipca 2019

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag