Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Już 54% Amerykanów jest za życiem

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Obrońcy życia byli pewni, że punkt ciężkości w Stanach Zjednoczonych już wkrótce zostanie przesunięty na korzyść obrońców życia. Najnowsze badania opinii publicznej wykazały, że punkt krytyczny został przekroczony. Łącznie przeciwko legalnej aborcji (całkowitej lub częściowej) opowiedziało się 54% Amerykanów.

Ogólnonarodowe badanie ankietowe, dotyczące wyborów powszechnych, zostało wykonane  przez Basswood Research w czasie 3 - 6 czerwca 2019 r. Pytano w nim o poglądy polityczne, w tym także o aborcję. Badanie przeprowadzono na próbie 1200 osób, prawdopodobnych wyborców, na terenie całego kraju. Margines błędu wynosił 2,83%.

Pytanie brzmiało: Które z poniższych poglądów na temat aborcji są najbliższe twoim?.

Za całkowitym zakazem aborcji opowiedziało się 9% Amerykanów, a 45% za zakazem z pewnymi wyjątkami, które obejmują przypadki ratowania życia matki lub w sytuacji gwałtu czy kazirodztwa. Stanowią one zaledwie 2-3 procent wszystkich aborcji. Oznacza to, że łącznie 54% Amerykanów sprzeciwia się 97-100% wszystkich aborcji.

Za całkowitą legalnością aborcji opowiada się 18%, a z ograniczeniami 22%. Oznacza to, że zaledwie 40% Amerykanów popiera aborcję. Badania te pokazały, że działalność aborcyjnego potentata Planned Parenthood popiera zaledwie 18% społeczeństwa.

Demokraci stanowią dużą siłę polityczną w USA, która popiera swobodę wyboru aborcji aż do porodu i w czasie porodu. Z badania jednak wynika, że ok. 35% demokratów także sprzeciwia się większości aborcji. Republikanie coraz bardziej jednoznacznie stają po stronie obrony życia. Większość mieszkańców terenów wiejskich lub małych miasteczek opowiada się za delegalizacją aborcji.

Prawdopodobnie będzie to miało olbrzymi wpływ na decyzje wyborców. Już śp. dr Jack Willke – lekarz ginekolog pro-life – wielki misjonarz życia, ponad 10 lat temu podczas publicznych wystąpień twierdził, że dramat zabijania dzieci poczętych w Ameryce musi spowodować, iż coraz więcej ludzi zaczyna rozumieć czym jest zabijanie dziecka w wieku prenatalnym. Oni swojego zdania nie zmienią i z czasem muszą stać się większością. To powoduje olbrzymie napięcie społeczne i walkę o istnienie tak wielkich potentatów aborcyjnych, jak Planned Parenthood.

Prezydent Trump stanął po stronie obrońców życia, co z pewnością przysporzy mu wielu zwolenników. Tylko kontrola informacji przekazywanej przez media społecznościowe, blokowanie wybranych nadawców czy kłamliwe fake newsy mogą jeszcze blokować tę reakcję społeczną. Z tego właśnie powodu takie media społecznościowe , jak Facebook, Twitter, Google, Wikipedia, YouTube i in. coraz mocnej cenzurują wypowiedzi obrońców życia pod pretekstem zaangażowania politycznego lub głoszenia faszystowskich i homofobicznych  poglądów, co jest oczywistą nieprawdą. Chodzi jednak o to, kto zdobędzie władzę w kolejnych wyborach. Sprawa jest tym bardziej emocjonująca, że amerykański wyborca nigdy nie był pytany o zdanie dotyczące legalizacji aborcji. To była precedensowa decyzja kilku sędziów Sądu Najwyższego. Od 1973 roku w USA zabito ok. 70 mln. dzieci w łonach matek.

Źródło: Life Site News, informacje własne – 29 lipca 2019

Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3
wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

Media społecznościowe

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)

PayPal € (Euro)

3. Pobierz przekaz pocztowy (pdf), wydrukuj i wypełniony nadaj na poczcie lub w banku.

4. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

fromoceantoocean
 
logoFKP 01
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag