Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Dojrzewanie nie jest chorobą, nie można go „wyleczyć” – Włosi wprowadzają zakaz stosowania tzw. leków blokujących dojrzewanie płciowe

Rada autonomicznego regionu Friuli Venezia Giulia w południowo-wschodnich Włoszech uchwaliła rezolucję wzywającą rząd krajowy do wprowadzenia zakazu stosowania leków blokujących dojrzewanie płciowe u dzieci, które mają problemy z własną identyfikacją płciową. Rada przypomniała, że „dojrzewanie nie jest chorobą” i zgodnie z jej postanowieniem nie należy mu zapobiegać za pomocą metod chirurgicznych czy leków, które mogą spowodować nieodwracalne skutki. Nie ma realnych dowodów, że w przypadku zaprzestania podawania tych preparatów, nastąpi pełne przywrócenie płodności.

Wnioskodawcy odwołano się do American College of Pediatricians (ACP), który podaje, że 98% młodocianych, którzy na tym etapie rozwoju mają wątpliwości odnoście swojej płci, z czasem po zakończeniu procesu dojrzewania w sposób naturalny akceptują swoją płeć biologiczną. Po prostu z tego wyrastają i jest to proces typowy. ACP podkreśla także szkodliwość długoterminowego stosowania leków zawierających tryptorelinę.

Mauro Bodin, który w radzie regionu reprezentował Ligę Północną i był sygnatariuszem tego wniosku, w wywiadzie dla  VoceControCorrente powiedział: - Wyrażamy sprzeciw wobec stosowania tego leku w okresie dojrzewania. Nie ma wystarczającej ilości badań klinicznych, zwłaszcza w odniesieniu do długotrwałego stosowania, odnośnie możliwych długoterminowych następstw oraz na ile farmakologiczne blokowanie dojrzewania może spowodować niewspółmierny rozwój fizyczny i poznawaczy. Blokery dojrzewania mogą nawet zagrozić prawidłowemu rozwojowi tych części mózgu, które są odpowiedzialne za  kształtowanie tożsamości płciowej młodego człowieka, a obejmuje to także czynniki środowiskowe i edukacyjne. Dodał, że nie jest to stanowisko motywowane ideologicznie, ale postawa zdrowego rozsądku w wyłącznym interesie dzieci w całych Włoszech.

Powołał się także na stanowisko dr Michelle Cretella z ACP, która stwierdziła, że transgenderyzm jest zaburzeniem psychicznym, a nie biologicznym. W odniesieniu do decyzji Amerykańskiego Stowarzyszenia Chirurgów Plastycznych, którzy przyjęli nowy termin „operacja potwierdzająca płeć”, stwierdziła, że „inżynieria językowa poprzedza i towarzyszy inżynierii społecznej”. Nazwa ta jest błędna, ponieważ żadna operacja nie może zmienić płci danej osoby.

Dr Silvana de Mari działaczka pro-life ruchu Notizie Pro-Vita powiedziała: - Ciało jest prawdziwe. Umysł musi tę rzeczywistość zaakceptować i pokochać ją. Według De Mari tam, gdzie nie ma harmonii między umysłem a ciałem, trzeba wyleczyć umysł, a nie zmieniać ciało. Koncepcja, która postrzega ciało i umysł jako przestrzenie rozłączone, jest patologicznym zaburzeniem dysocjacyjnym – powiedziała de Mari.

ACP zwrócił się z ostrzeżeniem do generalnego chirurga Stanów Zjednoczonych przed metodami chirurgicznymi i hormonalnymi, mającymi na celu maskowanie naturalnej płci nieletnich. Powołał się także na ostrzeżenia wydane przez Royal College of General Practitioners w Wielkiej Brytanii, które mówią, że długoterminowe skutki tych metod nie zostały poddane wystarczającym badaniom.

Triptorelina jest lekiem dopuszczonym do stosowania w Polsce. Poleca się ją w leczeniu raka prostaty, kiedy jest wymagane obniżenie stężenia testosteronu. Używa się jej także w przypadku przedwczesnego dojrzewania płciowego pochodzenia ośrodkowego, np. na skutek guza mózgu. W zaleceniach jest wymagane odstawienie tego preparatu przed ósmym rokiem życia u dziewcząt i 10 rokiem życia u chłopców, gdyż dalsze blokowanie ich dojrzewania byłoby szkodliwe dla prawidłowego rozwoju. W zastrzeżeniach producent podaje, ze podczas długotrwałego stosowania mogą występować stany depresyjne, włącznie z przypadkami ciężkiej depresji. Jak wiadomo, stany depresyjne u młodych ludzi często kończą się próbami samobójczymi.

W związku z nasilającą się w Polsce propagandą LGBT, należy zwrócić uwagę na stosowanie blokerów dojrzewania u starszych dzieci, u których wywołano zaburzenia tożsamości płciowej programami opartymi na ideologii gender. Praktyka ta musi być coraz popularniejsza, skoro Włosi zdecydowali się na uchwalenie rezolucji i wniosek do centralnego rządu o zakazie podobnych praktyk.

Źródło: LifeSiteNews – 23 lipca 2019

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag