Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Prezydent Trump przekazuje 1,5 miliona dolarów na wsparcie centrów pro-life

Departament ds. Ludności, Zdrowia i Opieki Społecznej USA niedawno ogłosił 29 grantów na programy mające na celu nowe, korzystniejsze spojrzenie i profilaktykę zapobiegania ciąży u nastolatek. Na ten cel administracja prezydenta Trumpa przeznaczyła fundusz wysokości 1,5 mln. dolarów. 

Pieniądze te (o wiele większe sumy) za prezydenta Obamy otrzymywał Planned Parenthood.  W 2017 roku administracja prezydenta Trumpa ogłosiła, że wstrzymuje wypłacanie dla nich milionów dolarów. Planned Parenthood jest największym potentatem aborcyjnym w USA. Prowadzi też programy edukacji seksualnej w szkołach publicznych, które teoretycznie mają zapobiegać ciążom u nastolatek, a w praktyce przynoszą wręcz przeciwne skutki. Jest to bowiem system seksualizujący dzieci i młodzież, czego oczywistym skutkiem jest wczesne rozpoczynanie współżycia i ciąże nastolatek. Promowanie darmowej, łatwo dostępnej antykoncepcji, co programowo propaguje Planned Parenthood, nie tylko nie zmniejsza liczby dzieci poczynanych przez nastolatki, ale przeciwnie zwiększa.

Powstrzymanie finansowania programów Planned Parenthood przez administrację prezydenta Trumpa spowodowało wielką awanturę, która skończyła się w sądzie. Nakazał on utrzymanie tego programu w uwagi na jego duże znaczenie społeczne. W tej sytuacji program jest kontynuowany, ale środki te zostały przekierowane na rzecz centrów, które rzeczywiście pomagają młodym kobietom w ciąży i uczą odpowiedzialnego rodzicielstwa opartego na czasowej abstynencji nastolatków.

W momencie podjęcia decyzji o zakończeniu finansowania centrów Planned Parenthood rzecznik Departamentu ds. Ludności, Zdrowia i Opieki Społecznej Mark Vafiades w wywiadzie dla New York Timesa powiedział, że ​​nie ma dowodów, że Programy Planned Parenthood  były skuteczne. W efekcie obcięto im dofinansowanie wysokości 200 mln. dolarów. W to miejsce przeznaczono 1,5 mln. dolarów dla poradni pro-life, aby pomagać młodym Amerykanom w podejmowaniu pozytywnych decyzji chroniących poczęte życie. To są skuteczne programy, rzeczywiście zmniejszające ryzyko ciąży u nastolatków, oparte na ocenie behawioralnych i innych czynników ryzyka –  powiedział. Zaplanowano, że dofinansowanie otrzyma 29 podmiotów.

Obecnie 1,5 mln dolarów dotacji otrzymały Gupa Obria, Centrum Opieki nad Kobietami w hrabstwie Erie i Bethany Christian Services, reprezentujący zupełnie inne podejście do tej problematyki, niż dotychczas.   

Przed zmianą beneficjentów tych dotacji na sekretarza asystenta ds. zdrowia (nadzorującego programy zapobiegania ciąży nastolatek) została powołana szeroko znana Valerie Huber, wybitna specjalistka ds. edukacji seksualnej typu A, promującej odpowiedzialność i czasową  abstynencję.

Najzdrowsze przesłanie dla młodzieży powinno dawać im  umiejętności i wiedzę, w jaki sposób, aby uniknąć ryzyka związanego z wczesnym rozpoczynaniem współżycia seksualnego, a nie tylko je zredukować – podkreśliła. Amerykańscy politycy mają wreszcie szansę na zrobienie czegoś dobrego dla młodzieży – dodała.

Wielu rodziców bardzo się niepokoi, gdy Planned Parenthood uczy ich dzieci w publicznej szkole. Po poważnym sprzeciwie rodziców programy te zostały odrzucone przez Zarząd Szkól w stanie Michigan. Rodzice w Kalifornii także wyrażają swoje oburzenie z powodu programowej seksualizację ich dzieci.

Planned Parenthood jest największym potentatem aborcyjnym w USA. Każdego roku w jego placówkach, dokonywanych jest ok. 300 000 aborcji. Prowadzona przez nich w szkołach publicznych w Stanach Zjednoczonych edukacja seksualne jest wprzęgnięta w ten aborcyjny łańcuch. System ten promuje i uczy wrażliwe dzieci i młodzież ryzykownych zachować seksualnych, co później daje licznych klientów prowadzonych przez nich placówek aborcyjnych i przynosi olbrzymie zyski.

W 2014 r. Live Action opublikowało utajnioną wcześniej serię wideofilmów, które przedstawiały pracowników Planned Parenthood zachęcających młodsze nastolatki do  sadomasochistycznych zachowań seksualnych, jak kneblowanie, biczowanie, duszenie oraz  zakupy w sklepach erotycznych, stosowanie gadżetów i oglądanie pornografii.

LifeNews podało informację, że broszura Planned Parenthood przeznaczona dla młodzieży zakażonej HIV, pt. Zdrowe, szczęśliwe i gorące”, zawiera informację, że prawem człowieka jest nie informowanie partnera, że ​​jest nosicielem HIV.

Aborcyjny potentat publikuje także wiele materiałów przeznaczonych dla dzieci i młodzieży, zachęcających do podejmowania aktywności seksualnej, które opierają się na założeniu, że edukację seksualną należy zapewnić w szkołach od wieku 4 do 12 lat.

Źródło: Life Site News, wg. National Steven Ertelt – 24 lipca 2019

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag