Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Zupełne szaleństwo – redukcja liczby dzieci ma być ratunkiem dla zmian klimatu

Seth Wynes ze szwedzkiego Uniwersytetu w Lund na podstawie przeprowadzonych badań oświadczył, że najbardziej skuteczną metodą zapobieżenia zmianom klimatycznym i redukcji CO2 jest zmniejszenie liczby dzieci.

Szwedzcy uczeni ocenili 39 badań naukowych oraz raportów rządowych. Przeanalizowali też podejmowane przez władze USA, Kanady, Australii i Europy środki przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Badania te cytuje fachowe amerykańskie czasopismo „Enviromental Research Letters”.

Zgodnie z wnioskami, które wyprowadzono z tych badań, szwedzcy badacze wskazali cztery strategiczne punkty zapobiegania emisji CO2. Są to: dieta wegetariańska, unikanie latania samolotem, rezygnacja z jeżdżenia samochodem i zdecydowane zmniejszenie liczby dzieci.

Dla promocji strategii wypracowanej przez swój zespół Wynes podaje, iż przykładowo dieta wegetariańska jest od czterech do ośmiu razy skuteczniejsza niż wykorzystywanie żarówek energooszczędnych czy segregowanie śmieci. Natomiast rezygnacja z samochodu zmniejsza emisję CO2 o 2,4 tony rocznie, a dieta wegetariańska tylko  o 0,8 ton . Z kolei rezygnacja z lotu samolotem zmniejsza emisję  rzędu 1,6 ton CO2 przy jednym locie.

Seth Wynes jednoznacznie podkreśla, że przede wszystkim rodziny powinny być mniej liczne, gdyż rezygnacja z posiadania dziecka zmniejsza roczną emisję o 58,6 ton. - Jedna amerykańska rodzina, która zdecyduje się na posiadanie jednego dziecka mniej, zapewni nam taką samą redukcję emisji CO2, jak 684 nastolatków, którzy będą wierni idei recyclingu przez całe życie - powiedział.

Szwedzcy badacze przekonują, że obecnie edukacja proekologiczna nie uwzględnia tych najbardziej efektywnych według ich badań metod redukcji emisji CO2.

Wniosek jest prosty: człowiek jest uznany za największe zagrożenie dla klimatu. Brzmi to bardzo znajomo. Przez dziesiątki lat usilnie propagowano maltuzjańską koncepcję, że świat jest przeludniony i jak najszybciej trzeba wprowadzić kontrolę populacji. W programy te angażowały się wszystkie agendy ONZ i inne instytucje o światowym zasięgu. Ich efektem jest m. in. polityka jednego dziecka w Chinach czy różne programy planowania rodziny i zdrowia reprodukcyjnego w tzw. krajach trzeciego świata. Ideologia ta była tak silnie upowszechniana, że wiele osób w nią gorąco uwierzyło.

Z czasem okazało się, że wiele krajów (zwłaszcza Europa)  cierpi na depopulację i gwałtowne starzenie się społeczeństw, za czym idzie brak rąk do pracy, kryzysy ekonomiczne i wielkie ruchy migracyjne.

Jak widać ideologia kontroli populacji nadal jest żywa, tylko pojawia się w nowym opakowaniu. Jest to zgodne z ideologią tzw. ruchów ekologicznych czy zielonych. Każde dziecko w ich pojęciu zagraża bezpieczeństwu Ziemi i najlepiej, aby się nie urodziło. Z czasem ludzkość wymrze na własne żądanie i taki jest ukryty cel panoszącej się we współczesnym świecie cywilizacji śmierci.

Źródła: Environmental Research Letters, Rzeczypospolita oraz informacja własna 12 lipca 2019

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag