Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Kandydat na ambasadora USA w Genewie jest liderem obrony życia

Prezydent Donald Trump mianował nowego kandydata na stanowisko ambasadora USA przy siedzibie ONZ w Genewie. Jest nim Andrew Bremberg, znany z zaangażowanie w obronie życia. Obecnie pełni on funkcję szefa Rady Polityki Domowej Białego Domu. Na przestrzeni kilku ostatnich lat był głównym orędownikiem polityki pro-life w administracji Donalda Trumpa.

Lewicowy dziennik brytyjski The Guardian napisał, że Bremberg zachęcał prezydenta Trumpa do rozszerzenia tzw. polityki Mexico City, która zabrania finansowania aborcji za granicą. Wprowadzenie tego prawa pozbawiło przemysł aborcyjny setek milionów dolarów od amerykańskich podatników. International Planned Parenthood Federation (Międzynarodowa Federacja Planowanego Rodzicielstwa), największy potentat aborcyjny na świecie, oszacowała swoje  straty na ok. 100 mln dolarów.

Bremberg, jako współprzewodniczący zespołu ds. Transformacji w Departamencie Zdrowia USA, wprowadził także innych liderów obrony życia do administracji amerykańskiej. W czerwcu br. nie uległ naciskom demokratów, podczas przesłuchań na spotkaniu Komitetu Stosunków Międzynarodowych. Na pytanie proaborcyjnego senatora Boba Menendeza o aborcję w przypadku gwałtu odpowiedział: – Senatorze, nie jestem przekonany, że aborcja jest dobrym rozwiązaniem jakiegokolwiek problemu. Następnie dodał, że jeden z członków jego rodziny jest ofiarą gwałtu, a każda sugestia, że nie dba o ofiary gwałtu jest przerażająca.

Senator Menendez dalej drążył temat poruszając niedawną rezolucję Rady Bezpieczeństwa o zakończeniu stosowania przemocy seksualnej w konfliktach zbrojnych. Urzędnicy administracji amerykańskiej Donalda Trumpa wyrazili wówczas swój sprzeciw, co w efekcie spowodowało usuniecie proaborcyjnych zapisów  w zakresie stosowanie usług zdrowia reprodukcyjnego (zawierających aborcję).  Jeżeli kobieta zostanie zgwałcona podczas wojny i zajdzie w ciążę, której nie chciała, nie będzie mogła mieć dostępu do legalnych usług aborcyjnych ?– zapytał.
Jestem pro-life, wierzę, że każde ludzkie życie jest święte i że zaczyna się ono od poczęcia” – zaczął Bremberg.
– Więc zgwałcona kobieta nie ma żadnych praw? – zapytał senator.
– Uważam, że sugerowanie, iż ofiara gwałtu nie ma żadnych praw jest przerażające.
odpowiedział Bremberg.

Jeżeli kandydatura Beremberga na ambasadora przy ONZ zostanie zatwierdzona, zagłosuje on przeciwko jakiejkolwiek rezolucji ONZ, która promuje zabijanie nienarodzonych dzieci.

Źródła:  LifeNews.com 12 lipca 2019

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Wyszukiwarka
wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)

PayPal € (Euro)

 

3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag