Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Kolejna duża placówka aborcyjna zamknięta – tym razem w Arkansas USA

Aborcyjny potentat Planned Parenthood zostało zmuszone do zamknięcia dużej placówki aborcyjnej w mieście w Fayetteville w stanie Arkansas USA. Główną przyczyną były nieustanne manifestacje obrońców życia pod drzwiami tej pseudo kliniki.

Szefostwo Planned Parenthood stwierdziło, że ma zbyt wiele kłopotów z tą placówką i postanowiło nie przedłużać dzierżawy wobec narastających problemów z obecnym właścicielem budynku. Obwiniono go o pasywność w powstrzymywaniu akcji obrońców życia. Nazwali to problemami  z zarządzaniem obecnością protestujących w bezpośrednim sąsiedztwie naszego zakładu i wynikające z tego obawy dotyczące bezpieczeństwa pacjentów i personelu

Zadeklarowali, że ponownie otworzą placówkę, jak tylko znajdą odpowiednią lokalizację i budynek do wynajęcia. Okazało się jednak, że znalezienie nowego obiektu nie jest wcale takie łatwe, gdyż większość właścicieli nie chce mieć nic do czynienia z firmą aborcyjną.

Zamknięcie tej placówki spowodowało, że Planned Parenthood musiała wycofać swój pozew do lokalnego sądu, mający na celu podważenie nowego zarządzenia, iż aborcjoniści muszą posiadać specjalizację ginekologa-położnika. Jednakże ich inna placówka oraz niezależna klinika aborcyjna Little Rock Family Plannig także w stanie Arkansas nadal kwestionują to lokalne prawo oraz zakaz wykonywania aborcji po 18 tygodniu ciąży, a także zakazu aborcji z powodu dyskryminacji dzieci z zespołem Downa. Coraz bardziej uderza w oczy, że placówki aborcyjne nie stosują prawidłowych standardów medycznych i mają poważne problemy z zachowaniem elementarnej higieny, co w wielu miastach było przyczyną nakazu ich zamknięcia.

Planned Parenthood to największa sieć aborcyjna w Ameryce. Według dorocznego raportu za 2018 rok w jego placówkach wykonano 332 757 aborcji i osiągnięto dochód wysokości 1,66 mld USD.

Skala tego procederu jest tak zatrważająca, że coraz większa część społeczeństwa przechodzi na pozycje pro-life. Ponadto liczba aborcji chirurgicznych nieustannie się zmniejsza, a w ostatnich latach spadła poniżej historycznie niskiego poziomu. Jest to jednak w dużej mierze przesunięcie w kierunku aborcji farmakologicznej i wczesnoporonnej.

Od czasu, gdy przez półtora roku (2013-2015) przez Stany Zjednoczone wędrowała Ikona Częstochowska z przesłaniem ochrony cywilizacji życia i wielu ludzi modliło się razem z Nią pod placówkami aborcyjnymi w różnych miejscowościach, liczba zamykanych placówek aborcyjnych nieustannie wzrasta. Dotychczas zamknięto ich ponad 200. Badania przeprowadzone przez organizację pro-life „Operation Rescue” wykazały, że w 2018 roku zamknięto  kolejnych czterdzieści.

Źródło: Life Site News, informacja własna - 8 lipca 2019

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Wyszukiwarka
wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)

PayPal € (Euro)

 

3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag