Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Wyrok sądu nakazujący aborcję

Londyński Sąd Opiekuńczy wydał nakaz wykonania aborcji u liczącej dwadzieścia kilka lat kobiety niepełnosprawnej intelektualnie. Z wnioskiem o możliwość przerwania ciąży bez zgody pacjentki wystąpili lekarze National Health Service (NHS, odpowiednik polskiego ZUS) opiekujący się kobietą. Argumentowali, że aborcja leży w jej najlepszym interesie. Nie mają bowiem pewności, że kobieta poradzi sobie z porodem, a zdrowienie po cesarskim cięciu też może mieć skomplikowany przebieg.

Ponadto lekarze uważają, że kobieta „prawdopodobnie uzna stratę ciąży za łatwiejszą do zniesienia, niż odseparowanie od dziecka, jeśli zostałoby ono objęte opieką zastępczą”. Wskazano jeszcze na „podwyższone ryzyko psychozy, jeśli ciąża będzie kontynuowana”.

"Zmuszanie kobiety do aborcji wbrew jej woli i woli jej bliskiej rodziny, narusza jej prawa człowieka, nie wspominając o prawie jej nienarodzonego dziecka do życia w rodzinie, która zobowiązała się do opieki nad tym dzieckiem" – skomentował ten bulwersujący wyrok bp John Sherrington, odpowiedzialny w episkopacie Anglii i Walii za obronę życia.
 
Bp Sherrington podkreślił, że każda aborcja jest tragedią. Jest ona tym większa, że matka dziecka - młoda kobieta z niepełnosprawnością intelektualną, objawiającym się m.in. niepowodzeniami edukacyjnymi i zaburzeniami nastroju - chce, by jej dziecko żyło. Kobieta jest w 22 tygodniu ciąży.

Wspiera ją liczne grono bliskich oraz opiekunów. Przede wszystkim jej pochodząca z Nigerii matka, babka dziecka, z zawodu położna. Solennie zapewnia, że otoczy dziecko troską i opieką. Podobną deklarację złożył pracownik socjalny, asystent rodziny oraz zespół prawny broniący kobiety i jej dziecka sądzie.

Sprawę rozpatrywała sędzia Nathalie Lieven, która ma długą historię orzecznictwa aborcyjnego. W 2011 r., jako prawnik reprezentowała British Pregnancy Advisory Service (BPAS), organizację pro-aborcyjną, która domagała się legalizacji „aborcji domowej” (aborcja farmakologiczna przeprowadzana samodzielnie przez pacjentkę we własnym domu).

Pani sędzia w taki oto sposób uzasadniła swój najnowszy wyrok: „Ta kobieta nie ma pojęcia, co oznacza ‘dziecko’. (…) Myślę, że chce mieć dziecko w taki sam sposób, w jaki chciałaby mieć fajną lalkę”.

[Na podstawie serwisu informacyjnego SPUC – 21/24.06.2019 r.; także: eKAI – 24.06.2019 r.]

Zdjęcie: Unsplash (freestocks) – FP

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag