Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Nie będzie homo-adopcji

Włoscy obrońcy rodziny doprowadzili do wycofania z projektu ustawy o związkach cywilnych zapisu o tzw. stepchild adoption. Gorącym zwolennikiem tegoż zapisu był lewicowy premier Matteo Renzi. Wycofane rozwiązanie umożliwiałyby adopcję biologicznego dziecka partnera. Jednak w rzeczywistości przepisy te pozwoliłyby homoseksualnym parom na przysposobienie dziecka poczętego in vitro i – w przypadku gejów - urodzonego przez matkę–surogatkę.
 
Prawo do adopcji dzieci przez homo-pary było jednym z punktów dyskutowanej od miesiąca w Senacie ustawy o legalizacji związków jednopłciowych. Ustawę popularnie nazywa się prawem Cirinnà - od nazwiska lewicowej senator Moniki Cirinnà, autorki tego kontrowersyjnego projektu.
 
Po wstępnych dyskusjach poparcie dla niektórych proponowanych rozwiązań wycofała część lewicowej koalicji i przyjęcie ustawy stanęło pod dużym znakiem zapytania.

Porażka zwolenników homo-adopcji, to także skutek długofalowych działań obrońców rodziny. Spore znaczenie miały dwie duże manifestacje prorodzinne, które w minionym półroczu przeszły ulicami Rzymu. Włosi podjęli także post i modlitwę w intencji rodziny. Ponadto przystąpili do akcji wysyłania mejli sprzeciwiających się zrównaniu związków tej samej płci z małżeństwem. Na skrzynki mejlowe senatorów trafiło kilkadziesiąt tysięcy protestów.
 
Przewodniczący rady Difendiamo i Nostri Figli (Chrońmy Nasze Dzieci) dr Massimo Gandolfini stwierdził, że „ustawa powinna zostać w całości wyrzucona do śmieci”. Prawa cywilne homoseksualistów są już we Włoszech wystarczająco chronione i nie trzeba w tym celu zrównywać ich związków z małżeństwem.
 
Pomimo wycofania zapisów o prawie do homo-adopcji, obrońcy rodziny nie są usatysfakcjonowani. Obawiają się, że decyzja premiera jest po prostu taktyką polityczną, by w ogóle móc zalegalizować związki jednopłciowe. Jedna z lewicowych senatorek napisała bowiem na Facebooku: "Adopcjami zajmą się w przyszłości odpowiednie sądy. Europa nie pozwoli na to, by prawa jakiejś grupy były łamane".
 
W tej sytuacji obrońcy rodziny nie ustają – nasilają akcję informacyjną i pogłębiają modlitwę.
 
[Na podstawie serwisu informacyjnego eKAI (pk) - 25.02.2016 r.]
 
Zdjęcie: MorgueFile (GaborfromHungary) - FP

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag