Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

W Gdańsku żyje sześciopokoleniowa rodzina

Gdańsk doczekał się sześciopokoleniowej rodziny. Seniorka rodu ma 101 lat i wraz z córką, wnuczką, wnukiem, prawnukiem i praprawnukiem cieszy się z narodzin prapraprawnuczki, malutkiej Kornelki.

Dzięki wydłużaniu się ludzkiego życia rodzin wielopokoleniowych jest coraz więcej. Trzy pokolenia to już powszechny standard. Dość często spotykamy rodziny czteropokoleniowe. Pięciopokoleniowe należą jednak do rzadkości. Natomiast sześciopokoleniowa jest ewenementem.

„Z tego, co udało mi się ustalić wynika, że jesteśmy jedyną taką rodziną w Polsce. Co więcej, nie spotkałem się z przypadkiem, aby przedstawiciele wszystkich pokoleń byli mieszkańcami jednego miasta, a my wszyscy jesteśmy zameldowani i mieszkamy w Gdańsku” - mówi Marek Haraziński, przedstawiciel czwartego pokolenia..

Seniorką rodu jest pani Helena Król, urodzona w 1918 roku. Kolejne pokolenia reprezentują: Marianna Wiejak (ur. 1936 - córka p. Heleny), Zofia Harazińska (ur. 1953 - wnuczka), Marek Haraziński (ur. 1973 - prawnuk), Sebastian Haraziński (ur. 1993 - praprawnuk) oraz urodzona 30 maja br. Kornelia Harazińska - prapraprawnuczka.

„Kornelka jest zdrowa, otrzymała 10 pkt. w skali Apgar, po urodzeniu ważyła 3600 g i mierzyła 57 cm” - mówi Barbara Harazińska, mama dziewczynki.

W chwili obecnej mama wraz z nowo narodzoną córką przebywają na Oddziale Położniczym Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. Po ich wypisaniu ze szpitala planowane jest spotkanie całej, sześciopokoleniowej rodziny.

„Z racji tego, że seniorka rodu - moja prababcia - jest osobą schorowaną i leżącą, do takiego spotkania dojdzie najprawdopodobniej u niej. Już nie możemy się go doczekać” - mówi Marek Haraziński.

[Na podstawie serwisu informacyjnego trójmiasto.pl/wiadomości  (E.Palińska) – 01.06.2019 r.]
Zdjęcie ilustracyjne: Unsplash (Rod Long) - FP

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag