Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

USA: Netflix walczy o utrzymanie "prawa do aborcji"

Firma Netflix podjęła walkę o utrzymanie prawa do zabijania poczętych dzieci w amerykańskim stanie Georgia. Ten gigant światowego show biznesu - internetowa wypożyczalnia, oferująca za zryczałtowaną opłatą dostęp do filmów i seriali poprzez media strumieniowe oraz producent telewizyjno-filmowy (m.in. „House of Cards) – jest pierwszą firmą z branży filmowej, która zagroziła władzom stanu wycofaniem się z tamtejszego rynku, jeśli wejdzie w życie nowe prawo o warunkach przerywania ciąży. Ogranicza ono aborcję do momentu, w którym wykrywalne jest bicie serca dziecka, czyli do około szóstego tygodnia ciąży.

"W naszych produkcjach w Georgii zatrudniamy wiele kobiet. Ich prawa, podobnie jak wielu innych zostaną drastycznie ograniczone przez to prawo" - oświadczył Ted Sarandos, dyrektor programowy Netflixa. Przemysł filmowy ma istotne znaczenie dla stanu Georgia - zatrudnia 92 tys. osób.

Wielcy potentaci show biznesu chcą szantażem zmusić władze stanowe do wycofania się z ograniczeń w sprawie przerywania ciąży. "Będziemy przyglądać się sytuacji" - zapewnił Chris Ortman, rzecznik Motion Picture Association of America.

Dziennik "La Croix" przypomina, że już raz w 2016 r. władze Georgii ustąpiły pod szantażem takich wytwórni jak Disney czy Netflix. Wtedy chodziło o prawo, które uznawało, że z powodów religijnych można nie przyjąć do jakiejś organizacji homoseksualistów oraz transseksualistów.
 
[Na podstawie serwisu informacyjnego eKAI - 02.06.2019 r.]

Zdjęcie: Wikipedia (Brian Cantoni - https://www.flickr.com/photos/cantoni/10715878456, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=57069789

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag