Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Maleją fundusze Planned Parenthood

Gubernator stanu Wisconsin Scott Walker podpisał ustawę o zaprzestaniu finansowania z pieniędzy podatników proaborcyjnej organizacji Planned Parenthood. Podpis gubernatora pozbawił aborcjonistów wpływów w wysokości 8 mln dolarów.
 
W ubiegłym roku kilkoro prominentnych działaczy Planned Parenthood zostało przyłapanych na handlu fragmentami ciał dzieci poddanych aborcji. Ciała pochodziły z klinik prowadzonych przez organizację i już w trakcie procedur przerywania ciąży były odpowiednio preparowane, według „zamówienie klientów”.
 
Nagrania „rozmów biznesowych” trafiły do Internetu. Wybuchł skandal. Opinia publiczna zaczęła domagać się odstąpienia od finansowania działalności Planned Parenthood z budżetu federalnego i stanowego.

Nagrania „rozmów biznesowych” trafiły do Internetu i wybuchł skandal. Opinia publiczna zaczęła domagać się odstąpienia od finansowania działalności Planned Parenthood z budżetu federalnego i budżetów stanowych.

„Jako podatnicy chcemy mieć pewność, że fundusze stanowe i federalne przechodzące przez konta stanu Wisconsin będą wykorzystywane w sposób rozsądny i odpowiedzialny" – powiedział gubernator Walter i złożył podpis pod ustawami w czasie specjalnej sesji zorganizowanej w klinice Life’s Connection.

Life’s Connection to specjalistyczny ośrodek medyczny dla kobiet w Waukesha Memorial Hospital. Klinika jest znana z postawy promowania życia i oferowania kobietom w ciąży kryzysowej alternatywy dla aborcji. Pracujący tam lekarze specjalizują się w prowadzeniu ciąż wysokiego ryzyka.

Pierwsza z podpisanych ustaw, AB 310/SB 237, zasadniczo zmienia beneficjentów funduszy federalnych przeznaczonych na świadczenia w zakresie planowania rodziny. Środki finansowe pochodzące z budżetu federalnego nie będą przekazywane organizacjom, które prowadzą kliniki aborcyjne. Na mocy tej ustawy oddział Planned Parenthood w Wisconsin stracił 3,5 mln dolarów.

Druga ustawa, SB 238 / AB 311, redukuje stawki zwrotu z funduszu ubezpieczenia medycznego Medicaid Wisconsin. Przedstawione przez Planned Parenthood wyliczenia okazały się mocno zawyżone i teraz zostały zweryfikowane. Planned Parenthood będzie musiało skorygować swój roczny plan przychodów aż o 4,5 mln dolarów.

Heather Weininger, dyrektor wykonawcza organizacji Wisconsin Right to Life, skomentowała nowe rozwiązania prawne w swoim stanie: „Obie ustawy, AB 310 i SB 238, to istotne kroki w kierunku zaprzestania finansowania organizacji, których działalność jest wysoce kontrowersyjna. Obie ustawy w znacznym stopniu ograniczają prawo Planned Parenthood do korzystania z pieniędzy podatników w stanie Wisconsin”.

[Tłumaczenie i opracowanie własne HLI Polska na podstawie serwisu informacyjnego LifeNews.com (S.Ertelt) – 18.02.2016 r.]

Zdjęcie: Wikipedia (Dori - praca własna) - CC BY 2.0

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag