Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Krakowski „Sześciopak” :)

Najprawdopodobniej to pierwszy taki przypadek w Polsce. W Krakowie urodziły się sześcioraczki – cztery dziewczynki i dwóch chłopców. Dzieci poczęły się naturalnie. Taki poród to prawdziwa rzadkość - statystycznie zdarza się raz na 4,7 miliarda ciąż. Taką ciążę bardzo trudno doprowadzić do szczęśliwego rozwiązania.

Poród odebrali lekarze ze Szpitala Uniwersyteckiego – połączony zespół najlepszych położników i neonatologów. Zespołem kierowali: prof. Hubert Huras, kierownik Oddziału Klinicznego Położnictwa i Perinatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie oraz prof. Ryszard Lauterbach, kierownik Oddziału Klinicznego Neonatologii tegoż szpitala.

Jak poinformowano, ciąża została rozwiązana w 29. tygodniu przez cesarskie cięcie. Na sali operacyjnej było łącznie 40 osób, a sama "cesarka" trwała aż 45 minut. Mama czuje się dobrze. Maleństwa: Filip, Tymon, Zosia, Kaja, Malwina i Nela, przebywają w inkubatorach.

Lekarze oceniają stan dzieci jako zadowalający. „Noworodki są nawet w lepszym stanie, niż przypuszczaliśmy” – powiedział dziennikarzom prof. Lauterbach. Ponieważ dzieci urodziły się 11 tygodni przed terminem, wykazują - typowe dla wcześniactwa - cechy niedojrzałości układu oddechowego i ośrodkowego układu nerwowego. Jednak w tej chwili wszystkie oddychają przy pomocy wentylacji nieinwazyjnej.

"To ciągle bardzo niedojrzałe dzieci, wymagające jeszcze przynajmniej kilkumiesięcznej hospitalizacji, obserwacji i stymulacji" – przypominają lekarze. Najmniejsze dziecko waży 890 gramów, największe – 1300 gramów. Dzielenie się wszystkim, co pochodzi od mamy na sześć wymusza pewne problemy - przed porodem i po porodzie. Teraz, na przykład, matczynego mleka nie wystarcza dla takiej gromadki. Żywienie dzieci jest więc uzupełniane mlekiem z Banku Mleka, który działa w Szpitalu Ujastek.

Lekarze poinformowali, że na razie są zadowoleni ze stanu zdrowia dzieci.

Z Bożą pomocą, trzymajcie się, Kochane Maluchy, dzielnie!

[Na podstawie serwisów informacyjnych 20/21.05.2019 r.]
Zdjęcie ilustracyjne: Unsplash (Irina Murza) - FP

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)



PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag