To nie jest rozrywka

O pełną odpowiedzialność w kwestiach przekazywania i ochrony życia zaapelował do swoich rodaków kard. Oscar Rodriguez Maradiaga. Zwracając się do mieszkańców Hondurasu sprzeciwił się przeprowadzaniu tzw. "aborcji terapeutycznych", co pewne środowiska proponują jako formę „profilaktyki przed skutkami wirusa Zika”. Jeśli wirusem zarazi się kobieta w ciąży, u poczętego dziecka może dojść do wad rozwojowych.

Honduraski kardynał przypomniał, że każdy człowiek powinien brać pełną odpowiedzialność za to, co związane jest z przekazywaniem życia. „Seks nie jest zabawą, to nie jest rozrywka, ale otrzymane od Boga zadanie odpowiedzialnego przekazywania życia” – stwierdził hierarcha.
 
Wskazał przy tym na wielką odpowiedzialność wychowawców. Edukacja seksualna nie może ograniczać się do informowania o antykoncepcji. Ma to być uczenie odpowiedzialności za własną seksualność i przekazywane życie.
 
Arcybiskup stolicy Hondurasu podkreślił, że w przypadku pojawienia się chorób u poczętych dzieci ważna jest pomoc i współodpowiedzialność innych, poza rodzicami, za przyjęcie na świat tych dzieci.
 
„Nie wolno nam myśleć, że rozwiążemy te problemy zabijaniem – kardynał odniósł się bezpośrednio do stosowania tzw. "aborcji terapeutycznej". „Terapeutyczny oznacza uzdrawiający, a przecież aborcja niczego nie leczy. Usuwa niewinne życie i pozostawia rany, które są trudne do zagojenia. Nigdy nie mówcie o aborcji terapeutycznej, bo to jest sprzeczność sama w sobie”.
 
[Na podstawie serwisu informacyjnego eKAI (ml) – 05.02.2016 r.]
 
Zdjęcie: MorgueFile (mariask) - FP

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.