Ogłoszono hasło Światowego Spotkania Rodzin w 2021 roku


"Miłość rodzinna: powołanie i droga do świętości". Pod takim hasłem odbędzie się X Światowe Spotkanie Rodzin - w Rzymie, w dniach 23-27 czerwca 2021 r. Informację podała watykańska Dykasteria ds. Świeckich, Rodziny i Życia.

W komunikacie Dykasterii przypomniano, że zapowiedziane wydarzenie odbędzie się w piątą rocznicę ogłoszenia posynodalnej adhortacji apostolskiej Franciszka "Amoris laetitia" i w trzecią ukazania się papieskiej adhortacji "Gaudete et exsultate". Z tego powodu rzymskie Spotkanie będzie zogniskowane wokół znaczenie miłości rodzinnej jako powołania i drogi do świętości.

Organizatorom bardzo zależy aby uczestnicy zrozumieli zbawcze znaczenie więzi rodzinnych w życiu codziennym. Chrześcijańskie małżeństwo i rodzina są szczególnym powołaniem i drogą do świętości, która konkretyzuje się w relacjach małżeńskich i rodzinnych. Dlatego zaproponowano ponowne odczytanie "Amoris laetitia" w świetle powołania do świętości, o którym przypomina "Gaudete et exsultate".

Jednocześnie Dykasteria ds. Świeckich, Rodziny i Życia zaznaczyła, że miłość małżeńska i rodzinna ukazuje cenny dar życia wspólnego, pielęgnowania komunii oraz zapobiegania kulturze indywidualizmu, konsumpcji i odrzucenia.
 
[Na podstawie serwisów informacyjnych eKAI via Deon - 17.05.2019 r.]

Zdjęcie: Unsplash (Kelly Sikkema) - FP

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.