Prezydent podpisał ustawę "Rodzina 500 plus"

W środę (17 lutego) Prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawę o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci. Ustawa wprowadza program "Rodzina 500 plus".
 
"(…) Po raz pierwszy od 1989 roku powstaje i dziś zostanie zakończony proces legislacyjny ustawy, która rzeczywiście oznacza wsparcie ze strony polskiego państwa dla tych, którzy są w naszym kraju najważniejsi, dla rodzin, które mają dzieci" - mówił Andrzej Duda tuż przed złożeniem podpisu pod ustawą.
 
Dodał, że taka ustawa, „to właśnie jest wzorzec najlepszy”. "Nie zastępuje rodziny w wychowaniu, nie narzuca rodzicom modelu wychowania dzieci, nie wymusza, w jaki sposób mają swoje dzieci wychowywać, ale daje możliwość, żeby wesprzeć te rodziny, które dzieci mają" - podkreślił prezydent Duda.
 
Prezydent podziękował minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiecie Rafalskiej za przygotowanie programu - mimo towarzyszących mu słów krytyki.
 
Andrzej Duda przypomniał: >Poprzedni rząd mówił do mnie – nie zrealizujemy tego programu, bo ten program się nie nadaje do zrealizowania. Ja powiedziałem: nie chcę takiej Polski, w której w kółko słyszę „nie da się, nie da się”<.
 
Program "Rodzina 500 plus" zakłada, że świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł na drugie i kolejne dziecko otrzyma każda rodzina, bez względu na dochody.
 
W przypadku rodzin z jednym dzieckiem trzeba będzie spełnić kryterium dochodowe - 800 zł na osobę w rodzinie lub 1200 zł w przypadku dzieci z niepełnosprawnością.
 
Świadczenie będzie wypłacane do ukończenia przez dziecko 18 lat. Wypłaty świadczeń mają ruszyć w kwietniu.
 
[Na podstawie serwisu informacyjnego Kancelaria Prezydenta RP, PAP (psd) - 17.02.2016 r.]
 
Zdjęcie: Kancelaria Prezydenta RP

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.