Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Wizja człowieka według Biblii

Na prośbę Papieża Franciszka powstaje dokument poświęcony antropologii biblijnej. Przygotowują go członkowie Papieskiej Komisji Biblijnej. O nowym watykańskim dokumencie mówi jego współautor, ks. prof. Henryk Witczyk z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego: „Tekst wydobywający z Pisma Świętego wielkie bogactwo Bożej wizji człowieka”.

Komisja właśnie obraduje w Watykanie (29.04.-03.05). Do najbliższego piątku prawdopodobnie uda się zatwierdzić wersję roboczą dokumentu. Następnie zostanie on przekazany do Kongregacji Nauki Wiary.

Tekst porusza cztery tematy. Pierwszym jest człowiek w relacji do Boga, Stwórcy, kolejnym człowiek w relacji do natury i pracy. Trzeci rozwija aspekt człowieka żyjącego w rodzinie ludzkiej, małżeństwie, braterstwie oraz określa czym jest miłość. Ostatnia część opowiada natomiast o człowieku w dziejach, historii jego grzechu, ale także o zapowiedzi odkupienia.

Jak podkreśla polski biblista, struktura dokumentu nie jest pomysłem komisji, ale wypływa klarownie z drugiego i trzeciego rozdziału Księgi Rodzaju, na której oparta jest refleksja teologiczna.

Jak mówi ks. prof. Witczyk: “Jest to dokument bardzo oczekiwany w Kościele, powstaje na prośbę Papieża Franciszka i odpowiada na wielkie oczekiwanie zarówno ze strony duszpasterzy, jak też wiernych. Zwłaszcza dzisiaj, w świecie, gdzie prawda o człowieku, zwłaszcza chrześcijańskie orędzie o człowieku, podlega wielkiemu zakwestionowaniu”.

[Na podstawie serwisu informacyjnego Vatican News/ PL (M.Król SJ) – 01.05.2019 r.]

Zdjęcie: Wikipedia (Michelangelo Buonarroti, Stworzenie Adama) - domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=836238 - DP

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag