Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Czechy: W obronie trzeciego dziecka

Jak wykazują oficjalne dane, w Czechach na przerwanie ciąży najczęściej decydują się matki dwójki dzieci, żyjące w stabilnym związku. W obronie trzeciego dziecka, najczęstszej ofiary aborcji, ulicami czeskiej Pragi przeszedł Marsz dla Życia.

Marsz rozpoczął się Mszą św. w katedrze św. Wita na „królewskich” Hradczanach, a zakończył przed pomnikiem św. Wacława na słynnym Placu Wacława (Václavské Námesti). Honorowy patronat nad Marszem objęli prezydent Miloš Zeman oraz prymas Czech, kard. Dominik Duka.

Jednym z głównych celów tegorocznego - 19. - Marszu było udzielenie poparcia postulatowi parlamentarnej komisji ds. polityki społecznej, aby część europejskich funduszy przeznaczyć na wsparcie dla rodzin wielodzietnych.

„Nie można zgodzić się na to, ze względów ekonomicznych co roku 5 tys. dzieci zostaje pozbawionych życia tylko dlatego, że państwo nie potrafi docenić wkładu rodzin wielodzietnych” – powiedziała Zdeňka Rybová, rzecznik Ruchu Obrony Życia (Hnutí Pro život ČR).

Pół roku temu organizacji tej udało się pozyskać do współpracy czeskie firmy ubezpieczeniowe. W porozumieniu z Izbą Ginekologów i Położnych zawarto umowę, na mocy której lekarze mają więcej czasu na rozmowę z kobietami, które rozważają decyzję o aborcji.

Firmy ubezpieczeniowe zgodziły się pokrywać koszty dodatkowych wizyt u lekarza-ginekologa, który przedstawi ciężarnej pacjentce alternatywne dla aborcji sposoby rozwiązywania problemów związanych z nieplanowaną ciążą.

[Na podstawie serwisu informacyjnego Radio Watykańskie (K.Bronk) – 29.04.2019 r.]

Zdjęcie ilustracyjne: Unsplash (Charlein Gracia) - FP

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag