Korea Płd: Zakaz aborcji sprzeczny z konstytucją

Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego neguje podstawowe prawo do życia ludzkiego płodu, który sam nie jest zdolny się obronić. Jesteśmy tym faktem głęboko zasmuceni – napisali biskupi koreańscy w reakcji na rozstrzygnięcie sędziów Trybunału uznających, że prawo zakazujące aborcji jest sprzeczne z konstytucją.

W oświadczeniu, podpisanym przez przewodniczącego konferencji episkopatu, biskupi przypomnieli nauczanie Kościoła: aborcja jest grzechem, gdyż jest zabójstwem niewinnego dziecka w łonie matki. Dodali także, że nie ma takiej racji, która usprawiedliwia przerywanie ciąży.
 
Jednocześnie bp Igino Kim Hee-jung zapewnił, że Kościół katolicki nadal będzie wspierał i towarzyszył osobom, które zastanawiają się nad losem poczętego dziecka, aby mogli przezwyciężyć pokusę aborcji i powiedzieć "tak" życiu dziecka, które ma się narodzić.

Jednoczesnie drzwi Kościoła pozostają zawsze otwarte dla kobiet, które cierpią duchowo, psychicznie czy fizycznie z powodu dokonanej aborcji i potrzebują przebaczenia, pojednania i uzdrowienia.
 
Biskupi zapewnili, że Kościół zrobi wszystko co tylko możliwe, aby promować życie. Przypomnieli również, że ochrona życia od momentu jego poczęcia jest obowiązkiem całego społeczeństwa. Wezwali także władze ustawodawcze i wykonawcze do wprowadzania takich praw, które zachęcą kobiety i mężczyzn znajdujących się w trudnych sytuacjach, aby dla swojego dziecka wybierali życie, a nie śmierć.

[Na podstawie serwisów informacyjnych: Vatican News/ PL, eKAI, Deon - 12.04.2019 r.]

Zdjęcie: Wikipedia (Khkim2050 – praca własna) - CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=48369923

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.