Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

USA: Walka o ochronę życia trwa

W Stanach Zjednoczonych trwa walka o większą ochronę życia. Episkopat wzywa do poparcia legislacji, która zakaże aborcji w zaawansowanej ciąży. 

„Aborcja nie oszczędza dziecku cierpienia, ale je powoduje” – mówiła w Komisji Sprawiedliwości Senatu USA Melissa Ohden, która ocalała z aborcji. Ogden zeznawała przed komisją podczas przesłuchań w sprawie Ustawy o ochronie dziecka przed bólem.

Kiedy matka Melissy zdecydowała się na aborcję sądziła, że jest w piątym miesiącu ciąży; była jednak już w siódmym. Melissa urodziła się żywa, pomimo wstrzyknięcia do wód płodowych roztworu soli. Substancja połykana przez dziecko powoduje śmiertelne poparzenia wewnętrzne maleńkiego organizmu. Z powodu pomyłki matki dawka soli była zbyt mała... Melissa ocalała.

Zaproponowana ustawa zwraca m.in. uwagę na zdolność poczętego dziecka do odczuwania bólu od dwudziestego tygodnia ciąży. W kwestii tego terminu istnieje powszechny konsensus w środowisku naukowym (!). W odniesieniu do wcześniejszego, dość jednoznaczne wyniki badań nie przekonały jeszcze całego środowiska i zdania są wciąż podzielone.

Abp Joseph Naumann - przewodniczący komisji ds. ochrony życia przy amerykańskim episkopacie – zwrócił uwagę, że Stany Zjednoczone należą do niechlubnego grona siedmiu krajów na świecie (obok m.in. Chin, czy Korei Płn.), które pozwalają na dokonywanie aborcji w wysoko zaawansowanej ciąży. Kiedy dziecko może przetrwać poza łonem matki przy odpowiednim wsparciu medycznym, a nawet w czasie rozpoczętej już akcji porodowej.

Abp Naumann przypomniał również, że przerwanie ciąży w późnym terminie zagraża zdrowiu kobiety.

Ostatnie sondaże pokazują, że 66 proc. obywateli USA sprzeciwia się późnym aborcjom, a prawie 77 proc. uważa, że dziecku żywo urodzonemu pomimo próby aborcji bezwzględnie należy się opieka medyczna. W lutym br. Senat nie przegłosował jednak ustawy zakazującej pozostawiania takich noworodków bez pomocy medycznej, co skutkuje ich śmiercią.

[Na podstawie serwisu informacyjnego Vatican News/ PL (M.Król SJ) – 10.04.2019 r.]

Zdjęcie: Wikipedia (Elkin lalangui10 - praca własna) - CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=70858316

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag