Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

"Głosuj na rodzinę"!

Populacja Europy systematycznie się starzeje, między innymi z powodu znacznego spadku liczby urodzeń. Europejska Federacja Stowarzyszeń Rodzin Katolickich (FAFCE) jest zaniepokojona tym zjawiskiem. Jej wiceprzewodniczący Vincenzo Bassi stwierdził, że sytuacja społeczno-gospodarcza w Unii Europejskiej niekorzystnie wpływa na decyzje młodych ludzi o rodzicielstwie. Dlatego ważnym jest, aby na wyzwania demograficzne zareagować środkami politycznymi i to w skali całego kontynentu europejskiego. FAFCE rozpoczęła unijną kampanię pod hasłem "Głosuj na rodzinę".

Z kolei przewodniczący FAFCE Antoine Renard podkreślił, że celem Federacji jest wskazywanie na potrzeby rodzin i dialog w tym zakresie z przyszłymi eurodeputowanymi. Jako pozytywny przykład wspólnie uzgodnionej polityki rodzinnej Renard wymienił osiągnięte w styczniu br. porozumienie w sprawie unijnych wytycznych dotyczących godzenia z sobą życia zawodowego i prywatnego dla rodziców oraz opiekunów.
 
W kontekście planowanych na koniec maja wyborów do Parlamentu Europejskiego organizacje i stowarzyszenia rodzin przedstawiły manifest na rzecz rodziny oraz wzrostu dzietności. Dokument ujęty w 10 punktach, mówi m.in. o uznaniu fundamentalnej roli rodziny jako podstawowej komórki społecznej. Polską wersję dokumentu zaprezentowano 1 marca w Warszawie.
 
Od 2 kwietnia z inicjatywy FAFCE trwa kampania pod hasłem "Głosuj na rodzinę", w ramach której kandydaci do Parlamentu Europejskiego zachęcani są do składania podpisów pod tekstem manifestu. O tym, którzy z kandydatów na europosłów przyjęli wytyczne i podpisali manifest, FAFCE poinformuje w Międzynarodowym Dniu Rodzin, 15 maja, na krótko przed wyborami do Europarlamentu.
 
FAFCE została utworzona w 1997 roku. Jej sekretariat generalny ma siedzibę w Brukseli. Federacja reprezentuje 26 organizacji rodzin z 16 krajów członkowskich UE – również z Polski - i działa w oparciu o katolicką naukę społeczną. Pozostaje w stałym kontakcie z instytucjami Unii Europejskiej, takimi jak Komisja i Parlament Europejski.

[Na podstawie serwisu informacyjnego eKAI via Deon - 06.04.2019 r.]

Zdjęcie: FAFCE - logo

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag