Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Włochy: Do dowodów osób małoletnich powraca formuła "matka" i "ojciec"

Do dowodów osobistych wystawianych dla osób małoletnich we Włoszech powróci formuła: "matka" i "ojciec". Zastąpi określenie "rodzice", wprowadzone przed 4 laty. Z inicjatywą zmiany wystąpił szef MSW, lider Ligi Północnej Matteo Salvini. Rozporządzenie w sprawie przywrócenia w dokumencie tożsamości rubryk "matka" i "ojciec" opublikowano już we Dzienniku Ustaw.

Włoskie media przypominają, że po tym, gdy w 2015 roku zostały zastąpione przez słowa "rodzic 1" i "rodzic 2" przywódca prawicowej Ligi Północnej obiecywał, że doprowadzi do uchylenia tej zmiany. "Rodzic 1 i rodzic 2? Nie! Mama i tata" - podkreślał Salvini. Dekret o powrocie do poprzedniej wersji dowodów podpisał w styczniu tego roku.
 
Decyzję tę skrytykował koalicjant Ligi, populistyczne ugrupowanie Ruch Pięciu Gwiazd, a także stowarzyszenie włoskich gmin. Przeciwny był też szef urzędu ds. ochrony danych osobowych, który argumentował, że w niektórych szczególnych przypadkach, na przykład adopcji, nowelizacja może okazać się dyskryminująca. Chodziło mu o adopcję dzieci przez pary jednopłciowe.
 
Również burmistrz Turynu Chiara Appendino z Ruchu Pięciu Gwiazd oprotestowała decyzję szefa MSW: "My jesteśmy zdania, że krok naprzód, jaki wykonano, jest słuszny, a stanowisko Salviniego jest krokiem wstecz. Idziemy naprzód naszą drogą i nie cofniemy się".
 
Natomiast satysfakcję z przywrócenia poprzedniej wersji wyraził minister ds. rodziny i osób niepełnosprawnych Lorenzo Fontana z Ligi Północnej.

[Na podstawie serwisu informacyjnego PAP via Deon - 04.04.2019 r.]

Zdjęcie: Wikipedia (Giulia Balestrieri – praca własna) - CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=36993662

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag