Narodowy Marsz Życia: „Bez rodziny nie ma nas”

Prawo do życia od poczęcia do naturalnej śmierci, konieczność ochrony i wsparcia dla naturalnej rodziny, oraz prawo rodziców do decydowania o wychowaniu swoich dzieci, to postulaty Narodowego Marszu Życia, który z Placu Zamkowego przeszedł ulicami Warszawy w Narodowym Dniu Życia (24 marca). Patronat nad wydarzeniem objęła m.in. Polska Federacja Ruchów Obrony Życia.

Organizatorem marszu był Chrześcijański Kongres Społeczny, który w trakcie Marszu dał wyraz swoim nadziejom oraz determinacji w urządzaniu lepszego świata - bez zabijania, także tych jeszcze nienarodzonych, bez przemocy i nienawiści. Wiele wskazuje, że bieżący rok może być kluczowy dla realizacji postulatu ochrony życia od poczęcia, szczególnie w przypadku eugenicznym (choroba dziecka poczętego). Chrześcijański Kongres Społeczny liczy także na wypowiedzenie przez Polskę genderowej Konwencji Stambulskiej i zaproponowanie Międzynarodowej Konwencji Praw Rodziny.

List do uczestników Marszu wystosował prezydent Rzeczypospolitej, Andrzej Duda. „Chcę w tym szczególnym dniu podziękować wszystkim, którzy angażują się w dyskusję nad tym ważnym problemem broniąc zwłaszcza prawa do życia najsłabszych w tym dzieci nienarodzonych. Jestem głęboko przekonany, że działania te przyniosą efekt w postaci rosnącej świadomości społecznej i otwarcia się na dar życia postrzeganego zawsze jako wielkie dobrodziejstwo” – czytamy w liście Prezydenta RP.

[Na podstawie serwisu informacyjnego eKAI – 25.03.2019 r.]

Zdjęcie: Plakat Narodowego Marszu Życia

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.