Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

W trosce o płodność - „Studentko! Poznaj Siebie!”

Troska o płodność pokolenia wchodzącego w wiek matrymonialny – to cel projektu „Studentko! Poznaj Siebie!”. Przedsięwzięcie jest realizowane przez Centrum Troski o Płodność NOWE ŻYCIE we współpracy z Caritas Diecezji Bydgoskiej. Projekt jest skierowany do studentek uczelni zlokalizowanych w regionie kujawsko-pomorskim. Obejmuje nieodpłatną naukę Modelu Creightona, jednej z  metod rozpoznawania płodności i monitorowania zdrowia prokreacyjnego.

Centrum Nowe Życie zajmuje się kompleksowym, przyczynowym leczeniem niepłodności oraz innych schorzeń ginekologicznych, z wykorzystaniem NaProTechnologii. Jak podkreśliły założycielki bydgoskiego Centrum, Agnieszka Remus i Carine Stranz-Rambowicz, prowadzenie obserwacji według Modelu Creightona to „wsłuchiwanie się” kobiet we własny organizm.

„Niepłodność, z którą boryka się coraz więcej par, to często efekt zaniedbań sięgających młodzieńczych lat. Stosowanie wspomnianego modelu pozwoli rozpoznać i leczyć problemy zdrowotne, zanim wywołają one poważne konsekwencje” – powiedziały instruktorki.

Studentki biorące udział w projekcie nabywają praktyczną wiedzę o własnej płodności. Pomoże im ona w świadomym i sprawnym poruszaniu się w obszarach zdrowia ginekologicznego przez całe życie.

Te uczestniczki projektu, które przygotowują się do zawarcia sakramentu małżeństwa, biorą udział w spotkaniach z narzeczonymi. „Wspólne poznawanie tajników kobiecego cyklu sprzyja pogłębieniu relacji i pozwoli w przyszłości podejmować wspólne, świadome i dojrzałe decyzje w zakresie planowania rodziny” – dodały Carine Stranz-Rambowicz i Agnieszka Remus.

Każda z kobiet może skorzystać z czterech indywidualnych spotkań. Otrzyma również komplet materiałów edukacyjnych. Na zakończenie udziału w realizowanym projekcie, narzeczeni otrzymują zaświadczenie o ukończeniu kursu przedmałżeńskiego w części dotyczącej Poradnictwa Rodzinnego.

[Na podstawie serwisu informacyjnego eKAI – 22.03.2019 r.]

Zdjęcie ilustracyjne: MorgueFile (Riya99) - FP

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag