Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Papież do pediatrów: Niech wam nie braknie pogody ducha i uśmiechu

Wiele współczesnych udogodnień, postęp technologiczny i społeczny coraz bardziej wpływają na rozwój człowieka, dlatego czymś naglącym staje się wychowanie do zdrowego i odpowiedzialnego stylu życia, w którym szanuje się ludzkie ciało, a postęp nie dokonuje się kosztem osoby. Tymi słowami Franciszek zwrócił się do członków Włoskiej Federacji Lekarzy Pediatrów (FIMP), których przyjął na audiencji w Watykanie.

Papież zachęcał pediatrów, aby w swej pracy przyczyniali się do tworzenia kultury otwartości i solidarności. W naszych czasach bowiem coraz częściej opieka zdrowotna i leczenie stają się przywilejem tych, którzy osiągnęli pewien standard życia i mogą sobie na to pozwolić. Stąd trzeba uczynić wszystko, aby także najsłabsi mieli zapewniony dostęp do lekarza i opieki medycznej - zaapelował Ojciec Święty.

Franciszek podkreślił, że na profesjonalizm lekarza składa się także umiejętność słuchania i rozumienia, tworzenie atmosfery zaufania i uśmiech, który chorym dodaje odwagi. Zwrócił uwagę, że wzór tego, jak należy być oddanym na służbę innym, winni znajdować w osobie samego Jezusa. To On wskazywał na dzieci i mówił, że do nich należy Królestwo Niebieskie, a dzieci lgnęły do Niego nie dzięki otrzymywanym prezentom, ale ze względu na Jego łagodność, pogodę ducha i siłę przekonywania - podkreślił papież.

Wskazał także na potrzebę kontaktu z rodzicami leczonych dzieci, aby byli spokojni, że powierzyli swój najcenniejszy skarb w dobre ręce.

[Na podstawie serwisu informacyjnego eKAI/vaticannews.va – 21.03.2019 r.]

Zdjęcie ilustracyjne:Wikipedia (Diego Inácio Goergen - praca własna) - CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=34551084

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag