Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Arkansas: Zespół Downa nie jest już przesłanką do przeprowadzania aborcji

Stan Arkansas wprowadził zmiany w prawie aborcyjnym. Nowa ustawa zakazuje przeprowadzania aborcji w przypadku, gdy jedyną ku temu przesłanką jest wykrycie u nienarodzonego dziecka zespołu Downa - taką informację przekazała "Rzeczpospolita", powołując się na "Associated Press".

Decyzję podjęto po wysłuchaniu poruszającego świadectwa senator Breanne Davis, matki dziewczynki z zespołem Downa. Przed głosowaniem pani senator wygłosiła przemówienie na temat Światowego Dnia Zespołu Downa i podzieliła się historią swojej rodziny – jej córeczka Everly urodziła się z tą wadą.

Zaledwie kilka dni po starcie w wyborach i zdobyciu mandatu senatora, Breanne Davis i jej mąż dowiedzieli się, że spodziewają się czwartego dziecka - dziewczynki, u której później zdiagnozowano zespół Downa. Po przekazaniu informacji lekarz zapytał bez ogródek, czy planują „terminację ciąży”. „Powiedzieliśmy zdecydowane <nie>. Jesteśmy pro-life i to była dla nas oczywista odpowiedź. Zdziwiliśmy się tylko, że nas w ogóle zapytano” – wspomina  pani senator.

Tydzień wcześniej Arkansas przyjęło ustawę, która zakazuje aborcji w większości przypadków, jeśli płód ma więcej niż 18 tygodni.

"Jednocześnie władze stanu przyjęły ustawę, która zdelegalizuje aborcję w przypadku, gdyby orzeczenie Sądu Najwyższego w sprawie Roe kontra Wade, które doprowadziło do legalizacji aborcji w USA, zostało zmienione" - informuje "Rzeczpospolita".

Zaowocowałoby to całkowitym zniesieniem aborcji, bez względu na okoliczności zewnętrzne.

[Na podstawie serwisu informacyjnego „Rzeczpospolita” / Associated Press / Deon - 22.03.2019 r.]

Zdjęcie:Wikipedia (U.S. Department of Energy Human Genome Program - http://www.ornl.gov/sci/techresources/Human_Genome/graphics/slides/elsikaryotype.shtml) - domena publiczna: https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1247542)

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag