"Budzik" dla dorosłych

W Warszawie rusza budowa Kliniki Neurorehabilitacyjnej „Budzik” dla dorosłych. W Ministerstwie Sprawiedliwości odbyła się uroczystość podpisania umowy między Funduszem Sprawiedliwości a Fundacją "Akogo?" na sfinansowanie budowy „Budzika” na terenie warszawskiego Szpitala Bródnowskiego.

Budowę placówki honorowym patronatem objęła pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda.
Małżonka prezydenta podkreśliła, że nie ma wątpliwości co do tego, jak ważna i potrzebna jest ta inwestycja: "Zwłaszcza zważywszy na liczbę osób w śpiączce, oczekujących na pomoc". Dotacje z Funduszu Sprawiedliwości pozwolą zarówno na budowę kliniki, jak i jej wyposażenie.

Dzięki nowej klinice Fundacja "Akogo?" będzie mogła rozszerzyć świadczenie swoich usług na rzecz potrzebujących. Fundacja Ewy Błaszczyk robi to z dużym powodzeniem od 2013 roku, kiedy uruchomiono Klinikę "Budzik" dla dzieci w Międzylesiu. Od 2016 roku działa Klinika "Budzik" dla dorosłych w szpitalu w Olsztynie.

"Bardzo się cieszę, że mogłam objąć honorowym patronatem to niezwykłe przedsięwzięcie, zwłaszcza, że mogłam niejednokrotnie przekonać się o skuteczności działań prowadzonych przez fundację. Są to działania różnego rodzaju, to nie jest tylko rehabilitacja, ale to jest także wspieranie medycyny, wspieranie nauki" - powiedziała pierwsza dama.
 
Kornhauser-Duda wyraziła oczekiwanie, że nowa klinika wesprze pacjentów tak, by mogli wrócić do zdrowia i do sprawności, a tym samym dołączyć do grupy 54 już wybudzonych dzieci i 12 dorosłych. Jeden z wybudzonych Krzysztof Fogel wziął udział w uroczystości.
 
[Na podstawie serwisu informacyjnego PAP via Deon -20.03.2019 r.]

Zdjęcie: Wikipedia (Jorge Barrios – praca własna) / domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1448018

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.