Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

"Budzik" dla dorosłych

W Warszawie rusza budowa Kliniki Neurorehabilitacyjnej „Budzik” dla dorosłych. W Ministerstwie Sprawiedliwości odbyła się uroczystość podpisania umowy między Funduszem Sprawiedliwości a Fundacją "Akogo?" na sfinansowanie budowy „Budzika” na terenie warszawskiego Szpitala Bródnowskiego.

Budowę placówki honorowym patronatem objęła pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda.
Małżonka prezydenta podkreśliła, że nie ma wątpliwości co do tego, jak ważna i potrzebna jest ta inwestycja: "Zwłaszcza zważywszy na liczbę osób w śpiączce, oczekujących na pomoc". Dotacje z Funduszu Sprawiedliwości pozwolą zarówno na budowę kliniki, jak i jej wyposażenie.

Dzięki nowej klinice Fundacja "Akogo?" będzie mogła rozszerzyć świadczenie swoich usług na rzecz potrzebujących. Fundacja Ewy Błaszczyk robi to z dużym powodzeniem od 2013 roku, kiedy uruchomiono Klinikę "Budzik" dla dzieci w Międzylesiu. Od 2016 roku działa Klinika "Budzik" dla dorosłych w szpitalu w Olsztynie.

"Bardzo się cieszę, że mogłam objąć honorowym patronatem to niezwykłe przedsięwzięcie, zwłaszcza, że mogłam niejednokrotnie przekonać się o skuteczności działań prowadzonych przez fundację. Są to działania różnego rodzaju, to nie jest tylko rehabilitacja, ale to jest także wspieranie medycyny, wspieranie nauki" - powiedziała pierwsza dama.
 
Kornhauser-Duda wyraziła oczekiwanie, że nowa klinika wesprze pacjentów tak, by mogli wrócić do zdrowia i do sprawności, a tym samym dołączyć do grupy 54 już wybudzonych dzieci i 12 dorosłych. Jeden z wybudzonych Krzysztof Fogel wziął udział w uroczystości.
 
[Na podstawie serwisu informacyjnego PAP via Deon -20.03.2019 r.]

Zdjęcie: Wikipedia (Jorge Barrios – praca własna) / domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1448018

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag