Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Mama chorego dziecka to też kobieta. Warsztaty piękna w szpitalu

Kosmetyczki, fryzjerki, stylistki i wizażystki przybyły do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Zadbały o panie, które na co dzień opiekują się w szpitalu swoimi ciężko chorymi dziećmi.

"Warsztaty piękna” w katowickim szpitalu to jedna z niewielu okazji dla rodziców, żeby oderwać się od szpitalnej rzeczywistości. Tym razem połączona z możliwością bezpłatnego skorzystania z usług specjalistek, które na co dzień pracują w renomowanych salonach kosmetycznych.

"Mamy, które są z dziećmi w szpitalu, w ogóle nie myślą o sobie, koncentrują się na dziecku. Dziś miały chwilę dla siebie. To ważne nie tylko dla nich. Z rozmów z dziećmi wiemy, że chcą, żeby mama była uśmiechnięta i wesoła" – powiedziała Majka Jankowska ze Fundacji Mam Marzenie, która współorganizowała to wydarzenie.

Podczas warsztatów panie, również chętni panowie, mogli skorzystać z usług fryzjerki, kosmetyczki, wizażystki, manicurzystki i stylistki. Rodzice mogli też po prostu wyjść razem na spacer. W tym czasie dziećmi opiekowali się wolontariusze Fundacji.

 W Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach rodzice są stałą częścią szpitalnej codzienności. Większość z nich to matki. Opiekują się chorymi dziećmi, pielęgnują je i wspierają, są w stałym kontakcie z personelem medycznym. Niektóre spędzają w szpitalu tygodnie, a nawet miesiące. Towarzyszy im niepokój o zdrowie dzieci, szpitalna monotonia i  niewygody życia przy szpitalnym łóżku chorego dziecka.

”Warsztaty piękna to drobny gest wdzięczności i wsparcia dla nich. Impreza odbywa się nazajutrz po Dniu Kobiet, jest to nasz prezent dla wszystkich dzielnych pań w szpitalu” –powiedziała dziennikarzom PAP Majka Jankowska z Fundacji Mam Marzenie.

Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II w Katowicach to jeden z największych szpitali dziecięcych w Polsce. Na jego 18 oddziałach leczy się 17 tys. dzieci rocznie.

[Na podstawie serwisu informacyjnego GCZD/ Katowice – 08.03.2019 r.; także PAP via Deon – 09.03.2019 r.]

Zdjęcie: MorgueFile (rosevita) - FP

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag