Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Rzecznik Praw Dziecka broni prawa rodziców do wychowywania dzieci

Prezydent Warszawy zapowiedział wprowadzenie do szkół zajęć o tematyce LGBT+. W związku z tym, Rzecznik Praw Dziecka wezwał Rzecznika Praw Obywatelskich do podjęcia czynności w sprawie naruszenia konstytucyjnego prawa rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami.

Rzecznik praw dziecka (RPD) Mikołaj Pawlak wyjaśnił, że "zgodnie z art. 48 ust. 1 konstytucji rodzice mają prawo do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Wychowanie to powinno uwzględniać stopień dojrzałości dziecka, a także wolność jego sumienia i wyznania oraz jego przekonania".
 
Zdaniem rzecznika z powyższym prawem obywatelskim stoi w sprzeczności deklaracja na rzecz społeczności lesbijek, gejów, biseksualistów i osób transseksualnych (LGBT), mająca obowiązywać w Warszawie.
 
"Pod pozorem realizacji szczytnych haseł tolerancji i zakazu dyskryminacji, w sferze wychowania dzieci narzuca ona ogółowi rodziców ideologię afirmowaną jedynie przez wąską grupę społeczną" - czytamy w piśmie skierowanym do RPO.
 
Pawlak zwrócił uwagę, że "deklaracja zakłada wprowadzenie «holistycznej edukacji seksualnej», opartej na standardach organizacji WHO, które nie są obowiązującym prawem, a które godzą w powszechnie akceptowane w Polsce normy, tradycje, wzorce kulturowe, a także w konstytucję RP".
 
RPD wskazał, że według WHO dzieci od najmłodszych lat mają „czerpać satysfakcję z własnej seksualności” i dlatego edukację seksualna „>należy rozpoczynać przed 4. rokiem życia<, a nawet >w momencie narodzin<”. Realizacja pomysłu WHO „grozi wprowadzeniem do szkół, a nawet przedszkoli, edukatorów seksualnych związanych ze środowiskiem LGBT".
 
"Zgodnie ze standardami - napisał Pawlak - mieliby oni najmłodszym dzieciom, w grupach wiekowych 0-4 i 4-6 lat, przekazywać m.in. informacje na temat «radości i przyjemności z dotykania własnego ciała, masturbacji w okresie wczesnego dzieciństwa». Przewidziane jest również «odkrywanie własnego ciała i własnych narządów płciowych» oraz «wyrażanie własnych potrzeb, życzeń i granic, na przykład w kontekście zabawy w lekarza». Program nauczania dla grupy 6-9 lat obejmuje «seks w mediach (łącznie z Internetem)», a także «zadowolenie i przyjemność z dotykania własnego ciała (masturbacja/autostymulacja)», a dla grupy 9-12 lat - «pierwsze doświadczenia seksualne» oraz «przyjemność, masturbacja, orgazm»".
 
Rzecznik wyraził przekonanie, że "narzucanie tego rodzaju edukacji seksualnej, zwłaszcza w odniesieniu do najmłodszych, pozbawia rodziców prawa do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami, a także ingeruje w podstawy programowe nauczania, obowiązujące w polskich szkołach i przedszkolach".
 
Pawlak zwrócił uwagę, że "dodatkowo program zawiera elementy promocji «różnych rodzajów związków» i «różnych związków rodzinnych», co stoi w sprzeczności z art. 18 Konstytucji RP, który określa małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, znajdujący się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej".
 
"Nie wolno pozwolić na naruszanie autonomii rodziny i prawa do wychowania dziecka zgodnie ze światopoglądem rodziców. To prawo jest wprost gwarantowane Konstytucją RP. Jako Rzecznik Praw Dziecka wyrażam głębokie zaniepokojenie możliwymi konsekwencjami wdrożenia deklaracji LGBT+, mogącymi negatywnie odbić się na wrażliwości i kształtowaniu dzieci" - oznajmił Mikołaj Pawlak.
 
[Na podstawie serwisu informacyjnego Biura Rzecznika Praw Dziecka oraz PAP, Deon i in. - 07.03.2019 r.]

Zdjęcie ilustracyjne: MorgueFile (svklimkin) - FP

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag