Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Przed wyborami do parlamentu UE: Dekalog Rodziny

Zachęcanie kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego do zaangażowania się w politykę wspierającą rodzinę. Takie jest główne założenie kampanii pod nazwą „Głosuj za rodziną” (Vote for the Family), z którą właśnie ruszyła Europejska Federacja Stowarzyszeń Rodzin Katolickich.

W przygotowanym dokumencie (Vote for Family Manifesto) Federacja przypomina, że „decyzje podejmowane przez Unię Europejską mają wpływ na życie każdej rodziny”. Z tego powodu sformułowano dziesięć punktów, do których przyjęcia i promowania zobowiązać się mają eurodeputowani, podpisując manifest w sieci. Ich nazwiska zostaną opublikowane 15 maja, w Międzynarodowym Dniu Rodziny.

W „dekalogu” eurodeputowanego znajdują się m.in. uznanie zapaści demograficznej jako problemu we wszystkich państwach Starego Kontynentu; ochrona życia od poczęcia do naturalnej śmierci i wsparcie dla matek i ich potomstwa po narodzeniu, szczególnie w trudnych sytuacjach losowych.

W Manifeście podkreślono także pierwszeństwo rodziców jako głównych wychowawców swoich dzieci. Autorzy dokumentu wzywają do poszanowania prawa ojca i matki do wychowywania dzieci według własnych tradycji religijnych, moralnych i kulturowych.

Manifest wskazuje również na potrzebę dowartościowania roli stowarzyszeń w życiu politycznym oraz ukierunkowania gospodarki na służbę rodzinie. Część punktów skupia się na problematyce godnej pracy oraz równowagi pomiędzy życiem rodzinnym i zawodowym.

Europarlamentarzyści są również wezwani do uznania komplementarności mężczyzny i kobiety, a w konsekwencji do odrzucenia polityki dążącej do zatarcia różnic uwarunkowanych płcią biologiczną. W dokumencie podkreśla się szacunek dla małżeństwa i odrzuca próby ingerencji w jego tradycyjną definicję.

[Na podstawie serwisu informacyjnego Vatican News/ PL (M.Król SJ) – 26.02.2019 r.]

Zdjęcie: MorfueFile (Claude Truong-Ngoc / Wikimedia Commons - cc-by-sa-3.0) - C BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=33083971

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag